PKK, Aygün’ü serbest bırakır

Olaylar
PKK ile ilgili konularda dikkat çekici analizlere imza atan Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu, PKK’nın ilk defa gerçekleştirdiği milletvekili kaçırma eylemini değerlendirdi. "RİSKLİ BİR HAMLE...
EMOJİLE

PKK ile ilgili konularda dikkat çekici analizlere imza atan Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu, PKK’nın ilk defa gerçekleştirdiği milletvekili kaçırma eylemini değerlendirdi.

"RİSKLİ BİR HAMLE"

Twitter ‘dan takipçilerine PKK ‘nın CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ‘ü kaçırma eylemini değerlendiren Emre Uslu "Hüseyin Aygün’ün kaçırılması PKK için çok riskli bir hamledir" dedi.

PKK ‘nın seçilmiş bir milletvekilini kaçırmasının batı kamuoyundan tepki çekeceğini savunan Emre Uslu şu değerlendirmeleri yaptı:

"Hüseyin Aygün’ün kaçırılması PKK için çok riskli bir hamledir. PKK seçilmiş bir Kürt milletvekilini kaçırarak Bati kamuoyunda BUMERANG ektisi yapacak bir hamle yapmıştır. İki açıdan önemli bu eylem. Bati kamuoyu bu kaçırma olayı sayesinde Kürtlerin PKK dışında da temsilcisi milletvekili olduğunu ve PKK ‘nın bunlardan rahatsız olduğunu öğrenecek. PKK ‘nın seçilmiş bir vekili kaçırarak bati kamuoyunun ciddi tepkisini çeker. Bu büyük risktir PKK için."

PKK SERBEST BIRAKACAK

Uslu kaçırma eylemindeki sonuç beklentisini ise şu ifadelerle açıkladı:

Benim beklentim su: Yarin PKK’nın Avrupa’daki akli devreye girer ve Aygün’ü serbest bırakır. Sonuçta PKK’nın da dengeleri var. Eger bir haftaya kadar PKK Hüseyin Aygün’ü bırakmazsa bu PKK’nın bilmediğimiz daha kompleks bir hamlesinin işareti olarak okunmalı.

www.haberdar.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme