PKK 2011 Haziranına Kadar Eylemsiz

Olaylar
Reuters Haber Ajansı, terör örgütü PKK‘nın eylemsizlik kararını 2011 genel seçimlerine kadar uzattığını duyurdu. Örgüte yakın internet sitesi kararı doğruladı. Reuters’a göre PKK, Taksim&#...
EMOJİLE

Reuters Haber Ajansı, terör örgütü PKK‘nın eylemsizlik kararını 2011 genel seçimlerine kadar uzattığını duyurdu. Örgüte yakın internet sitesi kararı doğruladı. Reuters’a göre PKK, Taksim’deki saldırıyla da ilgisi olmadığını açıkladı.

Terör örgütü PKK, Taksim’de dün yapılan ve 32 kişinin yaralandığı saldırı ile ilgisinin olmadığını açıkladı.

Reuters’ın Fırat Haber Ajansı’na dayandırdığı habere göre, eylemsizlik süresi de seçimlere kadar uzatıldı. PKK eylemsizlik süresini 2011 genel seçimlerine kadar uzattı.

Açıklama, Aysel Tuğluk’un İmralı’da Abdullah Öcalan’la görüştüğü sıralarda geldi.

PKK, 30 Eylül’de eylemsizlik kararını bir ay uzatma kararı almıştı.

‘TAKSİM SALDIRISININ BİZİMLE ALAKASI YOK’

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, İstanbul Taksim Medyanı’nda gerçekleştirilen saldırı ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

ANF’nin haberine göre, KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Önderliğimizin çağrısı üzerine geliştirilen eylemsizlik sürecinin zamanı dün 31 Ekim günü itibariyle bitmiştir. Hareketimizin yönetimi Önderliğimizin yeni çağrısı temelinde yoğun bir tartışma sürecini tamamlayarak bundan sonraki dönem için önemli ve tarihi bir adım atmanın hazırlığı içindeyken dün İstanbul Taksim’de bir intihar eylemi gerçekleşmiştir. Hareketimizin eylemsizlik sürecini uzatma kararını aldığı, barış ve demokratik çözüm için tarihi bir adıma hazırlandığı günde bizim böyle bir eylemi düzenlememizin mümkünatı yoktur.

Ne Hareketimizin yönetimi ne de bize bağlı herhangi bir birimin böyle bir eylem ve planlaması asla söz konusu değildir. Bu gerçeğe rağmen ima yoluyla da olsa bazı kesimlerin Hareketimizi işaret etmesi gerçekleri yansıtmamaktadır ve doğru değildir. Bu eylemle hiçbir biçimde herhangi bir ilgimiz yoktur. Kaldı ki, sivil insanların zarar görebileceği böylesi eylem biçimleri Hareketimizin tarzı olamaz."

Haber 7-Reuters

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme