Pınar Selek hakkında müebbet istemi

Olaylar
Mısır Çarşısı’nda meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği patlama ile ilgili süren davada savcı mütalaa verdi. Savcı, Pınar Selek’e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. İsta...
EMOJİLE

Mısır Çarşısı’nda meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği patlama ile ilgili süren davada savcı mütalaa verdi. Savcı, Pınar Selek’e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, mahkeme heyeti Sosyolog Pınar Selek’in beratine karar vermiş ancak Yargıtay 9. Ceza Dairesi verilen kararı bozmuştu.

Mahkemenin kararda direnmesinin ardından Selek hakkında tekrar beraat kararı çıkmıştı ancak dosya Yargıtay’da 2. kez bozulmuştu.

Bir kez daha bozma kararı verilince dosya yeniden yerel mahkemeye gönderildi. Duruşma savcısı verdiği mütalaada, Pınar Selek’e ağırlaştırılmış müebbet istedi.

Mahkeme Heyeti, diğer sanıklar Kadriye Fikret Sevgi, Heval Öztürk ve Maşallah Yağan açısından ise Yargıtay’ın bozma kararına uyulmasını kararlaştırmıştı. Dava, 1 Ağustos’ta görülecek.

Ntvmsnbc