“Paralel yapının elemanı olarak gelmiştir”

Olaylar
Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu Aykırı Sorular programına katıldı. İŞTE METİNER’İN O AÇIKLAMALARI 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonun...
EMOJİLE

Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu Aykırı Sorular programına katıldı.

İŞTE METİNER’İN O AÇIKLAMALARI

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna dair açıklamalarda bulunan Metiner, geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde ayakkabı kutularından çıkan 4,5 milyon dolarla ilgili de konuştu.

”O AYAKKABI KUTULARI MİZANSEN OLABİLİR”

Metiner, konuyla ilgili şunları söyledi:

”Bir evde 4.5 milyon dolar para bulunduğunu gördün mü? Toprağın altında da silahlar çıkıyordu bir dönem, fışkırıyordu. O silahların Ergenekon’un silahları olduğuna inanıyor muydun? Dün beni kandıranlar bugün seni kandırıyorlar. Görmediğin kutular üzerinden… O paralel yapı o kutuları o şekilde çekti. Mizansen olmadığını nereden biliyorsun? Dün bizi kandırdılar, bugün sizi kandırıyorlar.”

”SİLİVRİ’DE BİR SAAT DAHİ KALMAMASI GEREKENLER VAR”

Ben bugün Fatih Hilmioğlu’nun bırakılmasından en çok memnuniyet duyanlardan biriyim. Bugün Silivri’de bir tek saat dahi orada kalmaması gereken onlarca insan var.

”MAHKEMELERİ BİZE BAĞLAYIN BIRAKALIM”

(O zaman bırakın onları sorusuna) Mahkemeleri bize bağlayın bırakalım. Mahkemeleri bize bağlayın, içerde bir tek masum insan bırakır mıyız bırakmaz mıyız o zaman görürsünüz

”YENİDEN YARGILAMANIN ÖNÜ AÇILMALI”

İlker Başbuğ neden çıkmasın? Bu iddianame yasa dışı dinlemelerle, teknik takiplerle elde edilen deliller yok hükmündedir. Ergenekon’da da 17 Aralık’ta da… Yeniden yargılamanın önünü açmamız gerekiyor.

GEÇMİŞTE TAPELERLE BİZİ KANDIRDILAR

Geçmişte bizi kandırdılar, bir takım tapeler koydular önümüze, bu bunu yaptı, şu şunu yaptı diye. Şimdi size yapıyorlar. Biz aldatıldık, siz neden aldatılıyorsunuz?

”GÜNAY ASLINA RÜCU ETTİ”

Metiner, AK Parti’den istifa eden eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay hakkında ”Ertuğrul Günay aslına rücu etti. CHP’yi CHP’den daha fazla savunur hale geldi bugün” diye konuştu.

”HAKAN ŞÜKÜR PARALEL YAPININ ELEMANI”

Metiner, AK Parti’den istifa eden Hakan Şükür hakkında da ‘paralel yapının elemanı’ ithamında bulundu.

Metiner’in Şükür ile ilgili söyledikleri ise şöyle:

”Hakan Şükür bir eleman olarak gelmiştir, kendisine verilen görevi yapmıştır ve kendisine verilen talimat doğrultusunda da ayrılıp gitmiştir. Paralel yapının bir elemanı olarak gelmiştir.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme