Pakistan Yardımlarınızı Bekliyor

Olaylar
Geçtiğimiz Temmuz ve Ağustos aylarında tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Pakistan’da  felaketin yol açtığı dram sürüyor. Yaklaşık 20 milyon insanın etkilendiği, bir milyonu aşk...
EMOJİLE

Geçtiğimiz Temmuz ve Ağustos aylarında tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Pakistan’da  felaketin yol açtığı dram sürüyor. Yaklaşık 20 milyon insanın etkilendiği, bir milyonu aşkın evin yıkıldığı, yüz binlerce hektar tarım arazisinin sular altında kaldığı ülkede insanların yüzlerinden acıları okunabiliyor. Pencap, Belucistan, Sindh ve Jammu Keşmir bölgelerindeki yoğun yağışlar neticesinde bin 400 kişi hayatını kaybetti. 1.5 milyondan fazla kişi evsiz kaldı. Ancak bu felaketin yaraları henüz sarılamadı. Ülkede özellikle gıda, çadır ve sağlık yardımına çok ihtiyaç var.

Selden sonra başta Türkiye olmak üzere birçok ülkenin yardım elini uzattığı Pakistan’da, yardımlar artarak sürüyor. Bugüne kadar Türkiye’den çeşitli sivil toplum kuruluşları Pakistan’a yardım faaliyetlerinde bulundu. Çadır, gıda, kıyafet yardımları yapılırken, TOKİ konut inşaatına girişti.

Türkiye’nin Pakistan’a bu derece ilgi duymasının sebeplerinden biri de bu ülke halkının Kurtuluş Savaşı sırasında kollarındaki bilezikleri çıkarıp Türk halkına göndermesi tabii ki. Yani bu ülke halkıyla aramızda hem dini, hem de tarihi bağların kuvvetli olması çok etkili. Ama Pakistanlı kardeşlerimize yardım sırası şimdi bizde!..

Bu küresel felaketi aşmak için hala yardım bekleyen Pakistan halkına yardım etmek için siz de bir şeyler yapabilirsiniz.

Bayrampaşa Belediyesi’nin himayesinde Kardeşlik Sınır Tanımaz Derneği ve Türk Kızılayı’nın düzenlediği yardım kampanyasına katılarak siz de Pakistan’ın yaralarını sarması için destek verebilirsiniz.

Pakistan’daki sıkıntıları hafifletmek için yapacağınız yardımlar için aşağıdaki rakamlar size fikir verecektir:

Pakistanlı bir ailenin bir aylık mutfak gereçleri……35TL

Bir aylık gıda masrafı……..40 TL

Kalıcı konut maliyeti….3.500 TL

Yardımlarınızı ise ALBARAKA TÜRK BAYRAMPAŞA ŞUBESİ 1032519–4 nolu Kızılay Hesabına yatırabilirsiniz…

Bu konuyla ilgili diğer haberlerimiz:

Bayrampaşa ve Pakistan el ele…

Pakistan halkı hala yardıma muhtaç

Bayrampaşa Bilgi Merkezi öğrencilerinden Pakistan için örnek davranış

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme