Özhaseki tehdit mesajlarını tek tek açıklayıp sert konuştu…

Olaylar
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş ile ilgili iddialar hakkında çok önemli açıklamalar yaparak Yavaş’a bazı sorular sordu.  S...
EMOJİLE

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş ile ilgili iddialar hakkında çok önemli açıklamalar yaparak Yavaş’a bazı sorular sordu. 

Star gazetesi yazarı Fadime Özkan’a konuşan Özhaseki’nin konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde; 

MANSUR YAVAŞ’IN ALACAKLISI OLDUĞU SAHTE SENEDİ KİM DÜZENLEDİ?

“Net ve sade sorularım var. Bu senedi kim düzenledi? ‘Benim bürom bu senedi önümde imzaladı’ dediğiniz mahkeme kayıtlarına da yansıdı; o zaman nasıl oluyor da o imzanın o şahsa ait olmadığı 3 kez Jandarma, Adli Tıp ve Emniyet Kriminalde geçiyor? Kocaman bir yalan var, bu yalanı kim söylüyor? 

600 BİN DOLARI HANGİ İŞ İÇİN ALDINIZ?

Bu kadar büyük meblağlı bir senedi hangi hizmet karşılığında aldınız? Ne iş yapıyorsunuz, 600 bin dolardan bahsediyoruz? Bu parayı avukatlık ücreti olarak alıyorsanız vekaletiniz var mı? Eğer danışmanlık ücreti olarak almışsanız, sözleşmenizi ibraz edebilir misiniz? Avukat değilseniz, danışmanlık hizmetiniz yoksa bu kadar büyük bir parayı hangi maharet ve hizmetiniz karşılığında almayı düşünüyorsunuz? 

VERGİ KAÇIRMAYA NEDEN TEŞEBBÜS ETTİNİZ?

Sözleşme ve vekalet düzenlememe sebebini Mahkeme beyanında ‘Makbuz kesildiğinde 300 bin dolar vergiye gidiyordu, ne zaman alacağımız belli değildi” diyor. Bu vergiyi kaçırmaya teşebbüs değil mi? CHP’nin Ankara büyükşehir adayı bunu ahlaki buluyor mu?”

TEHDİTKAR VE ŞANTAJCI BİR ADAM 

”Bir başka konu kriminal diye suçladığı kişiye geçtiği mesajlar: ‘Hukuk diplomanı iptal ettiririm. Sahtekar, seni yarın üniversiteden arayacaklar, hapistesin. Diploma iptali mi, rapor iptali mi tercih et. Ödemeye yanaşmazsan, diplomayı iptal dilekçesi çarşamba sabahı hem fakülteye hem savcılığa veriliyor, askeri savcılığa önümüzdeki pazartesi veriliyor’. Bunlar şantaj ve tehdit değil mi? Hepsi mahkeme kayıtlarında: ‘Emekliliğini iptal ettiririm’ ‘Ailen senin bir sapık olduğunu biliyor mu, iğrenç adam’, ‘Öde kurtul, vazgeçeyim, hırsız’, ‘Düğününü basıp rezil edeceğim. Seni Ankara’da yaşatmayacağım. Sürüm sürüm süründüreceğim’. 

BİLMEK ANKARA HALKININ HAKKIDIR

Mağdurdan çok tehditkar, şantajcı, mağrur bir adam var ortada. Algı farklı, gerçekler farklı. Mesajlardan anladığım kadarıyla; parayı alınca bütün bunlara göz yumar, sesimi çıkartmam diyor. Bu soruların cevabını bilmek Ankaralıların hakkı.” 

 

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme