Olaylar

Özgecan’ın babası:“Yasalar vicdanlarda olmalı”

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen Özgecan Aslan’ın evinin önündeki taziye çadırında konuşan Mehmet Aslan yine insanlığa örnek olacak açıklamalarda bulundu. Ziyarette zorlukla konuşan ve yaşanan olayın bütün insanlığın meselesi haline geldiğini..

Özgecan’ın babası:“Yasalar vicdanlarda olmalı”

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen Özgecan Aslan’ın evinin önündeki taziye çadırında konuşan Mehmet Aslan yine insanlığa örnek olacak açıklamalarda bulundu.

Ziyarette zorlukla konuşan ve yaşanan olayın bütün insanlığın meselesi haline geldiğini belirten baba Aslan, bunun bir kurtuluş vesilesi, güzelliklerin, mutluluğun, güvenliğin, barışın tüm Türkiye ve dünyada tesis edilebilmesi için vesile olabileceğini söyledi. Memleketin her karışının kefensiz yatan şehitler ve Vatan evlatları ile dolu olduğunu kaydeden baba Aslan, dolıına şöyle devam etti:

“İLGİLENMİYORUM…”

SONTV’nin haberine göre “Benim evladım onlardan çok da üstün değil. Anadolu Nuh’un gemisi gibidir. Bu geminin kapısı açılmıştır. Bu gemiye bu vesile ile içinde güzellik, sevgi, hoşgörü taşıyan herkes alınacak. Direnenler geride kalacak. O direnenlerin başına da benim meleğimin başına gelen gelebilir. Melekleri yasalar ile korumak mümkün değil. Yasaların vicdanların içinde çalışıyor olması gerek. Vicdanların içinde bir şeyler çalışmıyor ise hiçbir yasa kar etmez.

Çocuğumun üzerinden her hangi bir idam çıksın istemiyorum, ilgilenmiyorum. Bu geminin Allah’ın takdir ettiği illaki bir kaptanı vardır. Takdir edilmiş olan kaptan ve görevlilerin en güzelini ve en güzelini yapacaklarına şüphem yok. Erzurum’dan bir vatandaş aradı. ’Allah onu meleği yaptı, kendisi için yaratmış. Onu kendi cennet bahçesine aldı’ dedi. Katılıyorum bende. Memleketimizin böyle bir durum karşısında, böyle bir birleşmeye vesile olduğu için Allah’ın hikmetinden sual olunmaz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL