Olaylar

Oy Vermeye Giden 69 Kişi Gözaltına Alındı

 Toprak, seçimlerin huzur ve güven içerisinde yapıldığını ve oy verme işleminin 16.30’da tamamlandıktan sonra oy tasnifine geçildiğini belirtti. Oy tasnif işleminin devam ettiğini ifade eden Vali Toprak, şöyle dedi:  ”Oy verme..

Oy Vermeye Giden 69 Kişi Gözaltına Alındı

 Toprak, seçimlerin huzur ve güven içerisinde yapıldığını ve oy verme işleminin 16.30’da tamamlandıktan sonra oy tasnifine geçildiğini belirtti. Oy tasnif işleminin devam ettiğini ifade eden Vali Toprak, şöyle dedi: 

”Oy verme işlemleri huzur ve güven içerisinde tamamlanmış ve oy tasnifine geçilmiştir. Oy verme işlemleri sırasında cinayet, gasp hırsızlık gibi çeşitli suçlardan aranan 69 kişi, oylarını kullandıktan sonra gözaltına alınmıştır. Ayrıca seçim kanununa aykırı davranan 2’si sandık kurulu başkanı 12 kişi hakkında işlem yapıldı. Bu kişilerin başkasının yerine oy kullanmak, oy kullanmaya müdahale, propaganda, mükerrer oy verme veya teşebbüs etme, seçmene telkin ve tavsiyede bulunma gibi seçim suçunu işledikleri tespit edilmiştir. 12 kişi de oylarını kullandıktan sonra haklarında işlem yapılmıştır.” 

Bu arada, Güneydoğu’nun diğer illerinde de seçimlerin olaysız sona erdiği bildirildi.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL