Otogarda Tatil Dönüşü Yoğunluğu

Olaylar
Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarında yoğunluk yaşanıyor. Kurban Bayramı tatilinin son gününde, İstanbul’a d...
EMOJİLE

Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarında yoğunluk yaşanıyor.

Kurban Bayramı tatilinin son gününde, İstanbul’a dönen vatandaşların bulunduğu araçlar, Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarında ve çevre yollarda yoğunluğa neden oldu.

İstanbul Seyahat Trakya Bölge Sorumlusu Oktay Kamacı, İstanbul’un gidiş dönüşlerdeki yoğunluğu kaldıramadığını belirterek, otogar girişinde arabalar kısıtlı alınmasına rağmen yoğunluk yaşandığını söyledi.

Ulaştırma konusunda sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Kamacı, ”Bu yoğunluğu bekliyorduk. 7 günde insanları bir yerlere gönderdik, 2 günde evlerine ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

Kamacı, hacca giden araçların da potansiyeli yüzde 25 oranında etkilediğini, 80 ek sefer koyduklarını ancak bu seferlerin şehre dönüş için yetersiz kaldığını kaydetti.

ATATÜRK HAVALİMANINDA YOĞUNLUK
Kutsal topraklarda hac görevlerini tamamlayan hacılar ile 9 günlük bayram tatilinin son gününde İstanbul’a havayoluyla dönen tatilciler, Atatürk Havalimanında yoğunluğa neden oldu.

Kurban Bayramı dolayısıyla 9 günlük tatilin ardından havayoluyla İstanbul’a dönen yolcular Atatürk Havalimanı iç ve dış hat terminallerinde yoğunluk yaşanmasına yol açıyor.

Kutsal topraklardan hac görevlerini yerine getirdikten sonra dönen hacılar ile onları karşılamaya gelen yakınları, Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş terminalindeki yoğunluğu daha da artırıyor. TAV işletmelerince yolcu çıkış kapısı ile karşılama alanı arasına konulan bariyerlerle hacılar ile yakınlarının buluşmaları sağlanıyor.

TATİLCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA
Kurban bayramı tatilini şehir dışında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle Sakarya’da trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Bayram tatili için şehir dışına çıkan vatandaşların İstanbul’a dönüşü nedeniyle TEM otoyolunun Sakarya Köprüsü ve Sapanca mevkisi ile D-100 karayolunun bazı bölgelerinde trafik yoğunluğu oluştu.
Trafik ve karayolları ekipleri bazı bölgelerde durma noktasına gelen trafik akışını sağlamak için çalışmalarını artırdı.

Yetkililer, yoğunluğun bazı noktalarda meydana gelen trafik kazaları nedeniyle arttığını belirterek, vatandaşların trafik kurallarına uyması ve belirlenen hız limitleri dahilinde seyretmesi gerektiğini ifade etti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme