Orduevinde Sivil Personel Fiyatları Coşturdu

Olaylar
Genelkurmay, pilot il seçilen Ankara’daki orduevlerinde garson, aşçı ve kuaför olarak çalışan erleri kıtalarına çekti. Orduevlerine alınan sivil personel fiyatları yüzde 40 zıplattı, kahve 25 ku...
EMOJİLE

Genelkurmay, pilot il seçilen Ankara’daki orduevlerinde garson, aşçı ve kuaför olarak çalışan erleri kıtalarına çekti. Orduevlerine alınan sivil personel fiyatları yüzde 40 zıplattı, kahve 25 kuruştan 1 liraya yükseldi.

 

Genelkurmay Başkanlığı, orduevlerinde asker yerine sivil personel istihdam edilmesi için düğmeye bastı.

 

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner’in talimatıyla 1 Ocak’tan itibaren Ankara’daki tüm orduevlerinde garson, aşçı ve servis elemanı gibi hizmetleri siviller yapmaya başladı.

 

Vatan gazetesinin haberine göre, sivil personel istihdamıyla birlikte orduevlerindeki ücretlere de yılbaşı itibariyle en düşük yüzde 40 olmak üzere farklı oranlarda zam yapıldı.

 

Ankara’daki tüm orduevlerinde hayata geçirilen sivil personel istihdamı uygulamasının diğer illere de yayılması için çalışmalar hız kazandı. Ankara’yı yakın zamandaİstanbulve İzmir’deki orduevleri izleyecek. Temmuz ayında uygulamanın tüm orduevlerinde hayata geçirilmesi planlanıyor.

 

Orduevlerinde güvenlik ve dış koruma hizmetleri ise yine askerler tarafından verilecek.

 

Zorunlu askerler artık orduevlerinde berber, bayan kuaförü, müzisyen, garson, aşçı, resepsiyonist, çaycı, lostra, kasiyer, şoför, kat görevlisi, ütücü gibi askerlik dışı işlerde çalıştırılmayacak.

 

FİYATLAR ZIPLADI

 

Sivilleşme, orduevlerindeki ücret tarifesine de yansıdı.

 

Ankara’daki orduevlerinde ücretlere yılbaşından itibaren en düşük yüzde 40 oranında zam yapıldı.

 

Çay fiyatları 15 kuruştan 25 kuruşa, kahve 25 kuruştan 1 liraya, oda fiyatları ise günlük kişi başı 7 liraya yükseltildi. Sivilleşme kapsamında, orduevlerindeki ihtiyaca göre hizmet alımı yapılmaya başlandığı da öğrenildi.

 

Orduevindeki ihtiyaç doğrultusunda, özel sektörden uzun süreli veya etkinlik başına garson, aşçı, müzisyen gibi personel sağlanması için anlaşma yapıldığı belirtildi.

 

Vatan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme