ODTÜ rektöründen sert tepki

Olaylar
Acar, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan gibi dışarıdan üst düzey konuk geldiğinde güvenliği sağlayacak olanağımız yok. Onların güvenlik ekiplerine izin veriyoruz. Bu nedenle Emniyet’e izin verdik...
EMOJİLE

Acar, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan gibi dışarıdan üst düzey konuk geldiğinde güvenliği sağlayacak olanağımız yok. Onların güvenlik ekiplerine izin veriyoruz. Bu nedenle Emniyet’e izin verdik. Kampusa izinsiz girişleri önlemesi için de saat 11.00’den itibaren kapılarda görev yapan polise bunu sürekli hatırlattık” dedi. Acar, “Suç işleyen tutuklanır, polis ceza uygulama mercii değildir” dedi. Acar, şöyle konuştu:

Polis şiddet uygularsa itiraz ederiz. Bir olay çıktığında öğrenci grubuyla anlaşılır, çözüm yolu denenir. Böyle olmalıydı. Üniversite kampusu içinde eğitim binalarının hemen yanında olay gerçekleşti ve herkesi etkiledi. Kontrolsüz operasyon yapıldığı ortada. Gaz ve ses bombalarının sayısı çok fazla. Rektörlük binasına kadar patlama sesleri duyuldu.

Öğrencilerin iddiası, polisin öğrencileri kıstırıp dövdüğü. Bu yanlış. Suç işleyen tutuklanır. Polis ceza uygulama mercii değildir. Ofisimdeki insanlar, çalışanlar hastanelik oldu. Başbakan geldi, polis girdi diye bir itirazımız yok. Valilikten randevu istedim. Olayların tırmanmasına da müsaade etmeyeceğim.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi