Öcalan, avukatlarını İmralı’ya çağırdı

Olaylar
Mehmet Öcalan ile diğer mahkumlardan Şeyhmus Poyraz’ın yakını Felek Cızlaşmak, sabah saatlerinde geldikleri Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığında beklemeye başladı. Öcalan, burada basın ...
EMOJİLE

Mehmet Öcalan ile diğer mahkumlardan Şeyhmus Poyraz’ın yakını Felek Cızlaşmak, sabah saatlerinde geldikleri Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığında beklemeye başladı.

Öcalan, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada,  “Herkes için önemli bir konu. Bizim için de önemli olan bu konu sürekli gündem dışında kalmaktadır. Bu ne kadar siyasi bir davaysa aynı zamanda hukuksal bir davadır. İki buçuk sene önce 36 avukat tutuklandı. Şimdi 11 avukat daha cezaevinde. Bu arkadaşlarla birçok dönem beraber gidip geldik. Zannediyorum, özel yetkili mahkemeler kendi keyfi kararlarıyla bu arkadaşları 2,5 seneden beri cezaevinde tutuyor. Bu, gelecek için, süreç için bize göre doğru değildir. Eğer özel yetkili mahkemeler kalkıyorsa bu arkadaşların bir an önce bırakılmasını istiyoruz. Bu, aynı zamanda sürece büyük katkı sunacaktır” dedi.

“Vekillerin bir an önce Öcalan ile görüşmeye gitmesini istiyoruz” diyen Mehmet Öcalan, şöyle devam etti:

“Bu da süreç için önemlidir. Bu söylediklerim, doğrusunu isterseniz hem Abdullah Öcalan’ın hem de bölgedeki Kürtlerin görüşüdür. Herkesin beklentisi, avukatların bir an önce görüşmeye gitmesidir. Daha önce söylediğim gibi bu, hukuksal bir davadır. Avukatlar oraya gitmezse nasıl devam edecek? Abdullah Öcalan bir an önce avukatların gelmesini istiyor” diye konuştu.

Öcalan ve Cızlaşmak, işlemlerin tamamlanmasının ardından İmralı Adası’na hareket edecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme