“Narsist Biriyim Ancak Hasta Değilim”

Olaylar
Norveç’te gerçekleştirdiği saldırılar ile 77 kişinin ölmesine neden olan Anders Behring Breivik,psikiyatristlerin düzenlediği raporu kabul etmeyerek, deli olmadığını, raporda yazılanların büyük ...
EMOJİLE

Norveç’te gerçekleştirdiği saldırılar ile 77 kişinin ölmesine neden olan Anders Behring Breivik,psikiyatristlerin düzenlediği raporu kabul etmeyerek, deli olmadığını, raporda yazılanların büyük bölümünün uydurma olduğunu söyledi.

Norveç’te gerçekleştirdiği saldırılar ile 77 kişinin ölmesine neden olan Anders Behring Breivik,psikiyatristlerin düzenlediği raporu kabul etmeyerek, deli olmadığını, raporda yazılanların büyük bölümünün uydurma olduğunu söyledi. Breivik, akıl hastanesine düşmek istemediğini bundan korktuğunu kaydetti.

Oslo Bölge Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Oslo’daki hükümet binası yanında patlayan bombadan yaralananların ifadelerinin dinlenilmesine devam edildi.

22 Temmuz 2011 tarihinde meydana gelen ve 8 kişinin ölmesine neden olan patlama ile ilgili tanıklık yapanlar, bombanın patlamasıyla bir anda her tarafın toz bulutuna döndüğünü yaralandıkları için içeride kaldıklarını belirtti.

Tanıklar patlamanın ardından ayrıca kanlar içinde kopan bacaklar ve vücut parçaları gördüklerini anlattı. Mahkemeye gelmeyen tanıkların ise poliste verdikleri ifadeleri okundu.

Duruşmada öğleden sonra ise psikiyatrist Synne Sörheim ile Torgeir Husby tarafından hazırlanan ve Breivik’in şizofren hastası ve suç ehliyeti olmadığını bildiren rapor ele alındı ve bu konuda sanık Breivik’e savcı ve mahkeme hakimi tarafından sorular yöneltildi. Breivik, raporu okuduğunu ancak raporda anlatılan kişinin kendisi olmadığını, raporda anlatılanların abartılı olduğunu öne sürdü.

Psikolojik bir rahatsızlığı bulunmadığını, sağlıklı olduğunu tekrarlayan, Breivik, hedefinin akıl hastanesine gitmek olmadığını, hastaneye düşmekten korktuğunu söyledi ve ”Narsist biriyim ancak hasta değilim” diye konuştu.

Breivik hakkında ilk olarak psikiyatrist Synne Sörheim ile Torgeir Husby tarafından hazırlanan raporda, sanığın psikolojik rahatsızlığı bulunduğu ve cezai ehliyetinin olmadığı bildirilmişti. İkinci raporu hazırlayan Terje Torrissen ile Agnar Aspaas ise sanığın sağlıklı olduğunu ve herhangi bir rahatsızlığının olmadığını bildirmişti.

Duruşma TSİ 17.00’de sona erdi. Duruşmaya yarın tanıkların dinlenilmesi ile devam edilecek.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme