Mirzabeyoğlu hastaneye kaldırıldı

Olaylar
Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Erdiş’in avukatı Hasan Ölçer, müvekkilinin Bolu’da bulunduğu cezaevi hastanesinde fiziki muayeneden geçirildiğini söyledi. Ölçer, Erdiş’in cezaevi ...
EMOJİLE

Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Erdiş’in avukatı Hasan Ölçer, müvekkilinin Bolu’da bulunduğu cezaevi hastanesinde fiziki muayeneden geçirildiğini söyledi.

Ölçer, Erdiş’in cezaevi aracıyla bugün saat 13.30’da ruhi ve psikolojik durumunun gözlenmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin Adli Servisi’ne götürüldüğünü belirtti.

Avukat Ölçer, şöyle devam etti:

”Dün Bolu’da yapılan fiziki tetkikten sonra müvekkilim bugün cezaevi aracıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Adli Servisi’ne getirildi. Ben de kendisini saat 15.30 gibi gördüm. Sağlık durumu iyi, sağlığıyla ilgili görünen bir problem yok. Burada kendisinin ruhi ve psikolojik durumu rapor edilecek. Bunun için gözlem altında tutulacak. Süreç 3 haftaya kadar uzayabilir. Yapılan incelemenin ardından bir heyet, müvekkilimin psikolojik durumuyla ilgili raporunu hazırlayacak. Bu rapor da daha sonra Adalet Bakanlığı’na sunulacak.”

Müvekkilinin tahliyesi konusunda kendisinin veya Erdiş’in ailesinin herhangi bir başvurusu bulunmadığını dile getiren Ölçer, ”Fakat Cumhurbaşkanı’ndan bizim dışımızda müvekkilimin affı talep edilmişti. Önce fiziki muayene, ardından ruhi ve psikolojik tetkik, bu yüzden yapılıyor olabilir” dedi.

”ŞU ANDA MÜŞAHEDE ALTINDA”

Ölçer, müvekkilinin hastanede müşahede altında olduğunu belirterek, ”Müşahedenin belli bir süresi yok ancak yasal süre 21 gün. Bu süreden daha kısa veya uzun müşahede altında kalabilir” dedi.

Avukat Ölçer, yaptığı açıklamada, ruhi ve psikolojik durumunun incelenmesi için Bolu F Tipi Cezaevi’nden Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürülen Erdiş’i gün içinde gördüğünü ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Erdiş’in doktorlarıyla da görüştüğünü ve endişelenecek bir durumu olmadığını dile getiren Ölçer, şöyle devam etti:

”Şu an kendisi müşahede altında. Müşahedenin belli bir süresi yok ancak yasal süre 21 gün. Bu süreden daha kısa veya uzun müşahede altında kalabilir. Ona doktorlar karar verecek. Şu an gözlem altında. Kendisiyle bir tane doktor ilgileniyor. Zaman zaman müvekkilimle konuşacak veya onu gözlem altında tutacak. Son zamanlara doğru heyet halinde görüşülebilir. En son müvekkilimle ilgili bir rapor hazırlanacak. Bu gözlem altına alınma işlemi, bizim herhangi bir talebimiz sonucunda olmadı. Bizim de ailesinin de şu an tahliyesine ilişkin bir talebimiz olmamıştı.”

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme