“Milli Teknoloji Hamlesini Başlatıyorum”

Olaylar
İstanbul’da düzenlenen Teknofest önemli bir konuğu; Başkan Erdoğan’ı da ağırladı. Dikkat çeken bir konuşma yapan Erdoğan teknolojinin ne denli önemli olduğunu sıklıkla vurguladı. Milli teknoloji hamle...
EMOJİLE

İstanbul’da düzenlenen Teknofest önemli bir konuğu; Başkan Erdoğan’ı da ağırladı. Dikkat çeken bir konuşma yapan Erdoğan teknolojinin ne denli önemli olduğunu sıklıkla vurguladı. Milli teknoloji hamlesini başlattığını dile getiren Erdoğan “Bilim insanlarının yurda dönüş seferberliğini başlatıyoruz. Dünyanın her yerindeki bilim insanlarımızı başlattığımız bilim ve teknoloji hamlesine katılmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

Yurt dışına gönderilen öğrenciler de Başkan Erdoğan’ın gündemindeydi. “Mühendislik öğrensin diye Batı’ya gönderdiğimiz gençler zihinleri iğfal edilmiş halde ülke için zehirli halde geri dönmüştür. Teknoloji konusunda sadece kullanıcı olarak kaldığımız sürece, hiçbir alanda özgürlüğümüzü garanti altına alamayız. Günümüz dünyasında gerçek anlamda bağımsızlığın birinci şartı teknolojiyi tasarlayan, geliştiren, üreten ve ihraç eden ülke konumuna ulaşmaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Erdoğan’dan Türk Bilim İnsanlarına Davet!

Milli teknoloji hamlesine dair önemli açıklamalar da yapan Başkan Erdoğan “Sadece kullanıcı olarak kaldığımız sürece özgürlüğümüzü garanti atına alamayız. Her yenilik gibi teknolojideki ilk aşama da hayal edebilmektir. Ne zaman hayal etmeyi bıraktıysak o zaman gerilemeye başladık. Milli Teknoloji Hamlesi’nin ve bu anlamda Teknofest’in bir sıçrama olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin ‘Milli Teknoloji Hamlesi’nin başarıya ulaşması, teknoloji üreten bir toplum haline dönüşmemizle mümkündür. Buradan dünyanın her yerindeki bilim insanlarımızı, ülkemizde başlattığımız bilim ve teknoloji atılımımıza katılmaya davet ediyorum.Teknofest kapsamındaki yarışmalara 5 binden fazla takımın katılması başlı başına bir iftihar meselesidir. Yıllardır hayranlıkla izlediğimiz pek çok etkinlik artık ülkemizde düzenleniyor” şeklinde konuştu.

Başka Erdoğan Dijital ve Milli Güvenliğin Önemine Değindi

Günümüz koşullarında güvenlik kavramının anlamının değiştiğine vurgu yapan Başkan Erdoğan dijital güvenliğin olmaması durumunda gerçek özgürlüğün sağlanamayacağını dile getirdi. Başka Erdoğan’ın konuya dair ifadeleri “ Günümüzde güvenlik kavramının anlamı değişti. Fiziki güvenliği siber güvenlik, yapay zekayla tahkim etmiyorsanız kendinizi kandırırsınız. Dijital güvenliğiniz yoksa istediğiniz kadar fiziki tedbir uygulayın, gerçek anlamda özgürlüğünüzü sağlayamazsınız. Bizim ecdadımız yıllardır kendi döneminin teknolojisine öncülük etmiş ne yazık ki daha sonra liderliği elinden kaçırmıştır.Türkiye, savunma sanayi ihtiyaçlarının yüzde 65’ini kendisi üretebilen bir ülke durumuna gelmiştir. Sadece kendi ihtiyaçlarımızı karşılamakla kalmadık, ihracat yapar hale de geldik. Şu an 600 adet ayrı milli savunma projesi yürütülüyor. Bu noktaya gelmemiş olmasaydık, yurt içinde ve dışında yürüttüğümüz operasyonlarda çok büyük zorluklar yaşıyor olurduk” şeklinde oldu.

“Dost Görünenler Terör Örgütüne Yardım Ediyor”

Bazı kesimlere mesajlar da gönderen Başkan Erdoğan aynı zamanda gençlere çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi. İmanın en önemli sermaye olduğuna vurgu yapan Başkan Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bize silah teknolojisi vermeyi reddedenler, terör örgütlerine 19 bin TIR silah mühimmat gönderiyorlar, 3 bin kargo uçağıyla silah mühimmat gönderiyorlar; bunlar bize dost görünenler, stratejik ortak görünenler.Önümüze çıkarılan engeller bizim moralimizi bozmuyor, çalışma şevkimizi artırıyor. Siz gençleri gördükçe geleceğimize olan güvenimiz daha da artıyor. Buradan gençlerimize sesleniyorum. Lütfen hayalleriniz peşinden gidin. Siz bu yoldan gittiğinizde yanınızda tüm imkanlarıyla devletinizi bulacaksınız.Eğer Tayyip Erdoğan sizin yaşlarınızdayken ilk karşılaştığı zorluk karşısında pes edip evine dönseydi bugün burada olamazdı. Yüreğinizdeki iman asla bitmeyecek olan en önemli sermayenizdir.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme