Milletvekili: Bu bizim rezilliğimiz

Olaylar
Kültür ve Sanat Vakfı KULSAN’ın organize ettiği Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerde 400’üncü yıl etkinlikleri çerçevesinde vereceği konser için Amsterdam’a gelen A...
EMOJİLE

Kültür ve Sanat Vakfı KULSAN’ın organize ettiği Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerde 400’üncü yıl etkinlikleri çerçevesinde vereceği konser için Amsterdam’a gelen Arif Sağ’ın, yeşil pasaportuna rağmen Hollanda polisi tarafından sorguya çekilmesine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Olay konusunda 150 sandalyelik meclisteki Hollandalı milletvekillerinden Sosyalist Parti’li (SP) Harry van Bommel, konuyu meclise taşıyarak Hollanda Dışişleri Bakanı Uri Rosenthal’in Arif Sağ’dan özür dilemesini istedi. Arif Sağ’ın sorgu odasına çekilmesini ‘Hollanda’nın rezilliği’ olarak değerlendiren ana muhalefet İşçi Partisi (PvdA) milletvekillerinden Fas kökenli Ahmed Marcouch ise konuya açıklık getirilmesi için bugün meclise bir soru önergesi vermesi bekleniliyor.

Arif Sağ, KULSAN Vakfı’nın düzenlediği Hollanda – Türkiye arasındaki 400 yıllık diplomatik ilişkiler etkinlikleri çerçevesinde başkent Amsterdam’da konser vermek için Pazar günü Hollanda’ya gelmiş, Schiphol havalimanında polisin kendisine uyguladığı muameleyi protesto ederek ülkeye giriş yapmayıp, aynı uçakla geri dönmüştü.

Bu arada konu ile ilgili olarak mecliste bulunan 5 Türk kökenli milletvekilinin bireysel anlamda bir girişimde bulunmadığı öğrenildi.

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme