Metrobüste erken inene para iadesi

Olaylar
EMRE ÇAKIR’ın haberi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısından sonra toplu taşımaya yapılan zammın yankıları sürüyor. Zammın öncesini ve sonrasını vatanda...
EMOJİLE

EMRE ÇAKIR’ın haberi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısından sonra toplu taşımaya yapılan zammın yankıları sürüyor. Zammın öncesini ve sonrasını vatandaşa detaylı aktaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin metrobüs AKBİL’leri konusunda vatandaşları detaylı bilgilendirmediği ortaya çıktı.

2 LİRA 95 KURUŞ AKBİL ÇEKİYOR AMA…

Zamlar sonrası metrobüse AKBİL’leri ile binen binlerce vatandaş fazla para ödeyerek seyahat ediyor. Tek geçişte 2 lira 95 kuruş ödeyen metrobüs kullanıcıları erken indikleri takdirde paralarının büyük bir kısmını geri alma hakkına sahipken belediyenin detaylı bilgilendirme yapmamasından dolayı mağdur ediliyor.

METROBÜS DURAKLARINDA KÜÇÜCÜK ÜCRET TARİFELERİ KONULMUŞ

Metrobüs duraklarının kenarlarına ücret tariflerini küçücük bir kâğıtla duyurmaya çalışan belediyenin gerektiği kadar başarılı olmadığı gözlendi. Metrobüsten indikten sonra para iadesi için makinalara yönelmek yerine direk metrobüs gişelerinden çıkması vatandaşların daha bilgilendirilmediğini gözler önüne serdi.

VATANDAŞIN BİR GÜNDE 1 LİRA 10 KURUŞ ZARARI VAR

Şirinevler’de metrobüse binen bir kişi Edirnekapı’da inerse o kişiye 55 kuruş AKBİL iadesi yapılıyor. Ancak vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Beledyesi’nin bu konuyu çok fazla gündeme getirmemesi sebebiyle günde ortalama 1 lira 10 kuruş belediyeye hediye etmiş oluyor.

AYDA 33 LİRA BELEDİYE 1 KİŞİDEN EK PARA ALABİLİR

Metrobüsü her gün kullanan bir kişi ayda ortalama 33 lira belediyenin kasasına ek para bırakmış oluyor. Metrobüslerin bir ayda ortalama 5 milyon kişiyi taşıdığı düşünülürse İstanbul Büyükşehir Belediyesi zammın da zammını almış gözüküyor.

METROBÜSTE YENİ KUYRUKLAR BAŞLAYABİLİR

Para iadesi için metrobüs girişlerine konulan makinaların da yetersiz sayıda olması başka bir sorun.   Arıza, kaza ve yoğunluk sebebi ile sabahları ve akşamları metrobüs kuyruğu bekleyen vatandaşları önümüzdeki günlerde yeni kuyrukları karşılayacak!

YENİ METROBÜS FİYATLARI

4-9 durak arası 2.10 liradan 2.40 liraya,
10-15 durak arası 2.10 liradan 2.50 liraya,
16-21 durak arası 2.60 liraya,
22-27 durak arası 2.70 liraya,
28-33 durak arası 2.80 liraya,
34-39 durak arası 2.90 liraya,
40+ durak da 2.95 liraya çıktı.

Rotahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme