Metrobüs Zammı Durduruldu!

Olaylar
İstanbul’da büyük tepkiye yol açan ve yargının "dur" dediği metrobüs zammı geri alındı. Yüzde 34 oranında zamla 2 TL’ye ulaşan yolcu taşıma ücreti yeniden 1.5 TL oldu. Zammın ard...
EMOJİLE

İstanbul’da büyük tepkiye yol açan ve yargının "dur" dediği metrobüs zammı geri alındı. Yüzde 34 oranında zamla 2 TL’ye ulaşan yolcu taşıma ücreti yeniden 1.5 TL oldu.

Zammın ardından tepki için duraklarda "bedava geçiş" eylemi yapan ve zammı yargıya taşıyan Halkevleri üyesi bir grup dün de Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki hizmet binasının önündeydi.

İstanbul 10. İdare Mahkemesi’nin yürütmesini durdurduğu metrobüs zammına yönelik belediyenin, aradan geçen 24 güne rağmen herhangi bir işlem yapmamasını protesto eden grup, mahkeme kararına ilişkin fotokopileri, belediyenin önündeki direklere yapıştırdı.

Belediye: Zam geri alındı

Grubun eyleminden saatler sonra da belediyeden metrobüs zammının geri alındığına ilişkin açıklama geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, metrobüs taşıma ücretlerindeki fiyat ayarlamasını zamdan önceki haline getirdi. Yeni fiyatların, bu sabahtan itibaren geçerli olacağı duyuruldu.