Meteoroloji hava durumu: İstanbul’da hafta sonuna dikkat!

Olaylar
Meteoroloji 5 günlük haritalı hava durumu tahminini yayınladı. Yayınlanan hava durumu tahminine göre İstanbul’da hafta sonu cumartesi ve pazar günü aralıklı sağanak yağışlı geçece...
EMOJİLE

Meteoroloji 5 günlük haritalı hava durumu tahminini yayınladı. Yayınlanan hava durumu tahminine göre İstanbul’da hafta sonu cumartesi ve pazar günü aralıklı sağanak yağışlı geçeceği beklenirken yeni haftanın ilk gününde de hafif sağanak yağışlı ve salı günü ise çok bulutlu olacağı tahmin ediliyorken çarşamba günü tekrar yağışın etkili olması bekleniyor.

Bugün İstanbul’da sıcaklıkların artması beklenirken hava durumunun az bulutlu olacağı bekleniyor. İstanbul‘da günün en yüksek sıcaklığı bugün 11 derece olurken gece ise 5 derece olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

19 Ocak Cumartesi hafta sonunun ilk günü ise İstanbul’da hava durumunun parçalı bulutlu ve hafif yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Yarın sıcaklığın bugüne göre 1 derece daha artması beklenirken günün en yüksek sıcaklığının gündüz 12 derece gece ise 8 derece olması bekleniyor.

20 Ocak Pazar günü ise İstanbul’da hava durumunun aralıklı sağanak yağış yani gün içerisinde hafif sağanağın etkili olması tahmin ediliyor. Sıcaklık pazar günün cumartesi gününe nazaran 1 derece azalacak ve günün en yüksek sıcaklığı gündüz 11 derece olması beklenirken gece yarısı 6 derece olacağı tahmin ediliyor.

21 Ocak Pazartesi yeni haftanın ilk günü ise İstanbul’da gün içerisinde hafif ve aralıklı sağanak yağış ile birlikte yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Pazartesi günü İstanbul’da sıcaklığın 11 derece olması beklenirken gündüz ise 7 derece olacağı tahmin ediliyor.

22 Ocak Salı günü İstanbul’da havanın çok bulutlu olacağı tahmin edilirken sıcaklığın azalması bekleniyor. Megaşehirde salı günü sıcaklık 10 derece olması beklenirken gece sıcaklığın 6 dereceye düşmesi bekleniyor.

23 Ocak Çarşamba günü haftanın ortasında İstanbul’da havanın yağmurlu olacağı ve sıcaklığın salı gününe göre artacağı tahmin ediliyor. Çarşamba günü İstanbul’da hava sıcaklığının 12 derece olacağı tahmin edilirken gece yarısı sıcaklığın 7 derece olması bekleniyor.

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme