Mete Yarar: Elçi’ye saldırı Rus uçağıyla bağlantılı

Olaylar
Terör uzmanı Mete Yarar, Diyarbakır’daki terör saldırısının, Türkiye’nin iç dinamikleri değil, Suriye’de yaşanan olaylar ve Rus uçağının düşürülmesiyle bağlantılı olduğunu söyledi. Y...
EMOJİLE

Terör uzmanı Mete Yarar, Diyarbakır’daki terör saldırısının, Türkiye’nin iç dinamikleri değil, Suriye’de yaşanan olaylar ve Rus uçağının düşürülmesiyle bağlantılı olduğunu söyledi. Yarar, şunları söyledi: “Bu olay ve bundan sonra yaşanacak saldırılar, Suriye’deki durumdan bağımsız düşünülemez. Bu olay ile Rus uçağının düşürülmesine bir bütün olarak bakmadıkça nedenini anlayamayız. Yakında, Suriye’den geçişlerle Türkiye’de terörün artacağına göreceğiz.”

ROKETLİ MESAJ

Star’ın haberine göre PKK’lı teröristlerin olay yerine gelen savcıya yönelik saldırısına da dikkat çeken Yarar, “Savcının olayı aydınlatması için inceleme yapmasını istemeyen kimlerse, bu olayı da onlar yapmıştır” dedi.

Saldırıyı Suriye’deki gelişmelerle birlikte okumak gerektiğini belirten uzmanlar, Rusya, Esad ve PYD’nin işbirliğiyle Cerablus’ta Kürt kantonu kurulmak istendiğini ifade ederek, “Kürt devletine karşı çıkan Türkiye’nin dikkati içerde gerçekleştirilecek terör olaylarıyla dağıtmak isteniyor” uyarısında bulundu.