Mersin’de YGS İntiharı

Olaylar
Olay, bu sabah Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Sabah namazı için uyanan M.S, YGS’den aldığı 260 puana üzülen kardeşi Lise son sınıf öğrencisi S.S.’yi yatağında göremeyinc...
EMOJİLE

Olay, bu sabah Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Sabah namazı için uyanan M.S, YGS’den aldığı 260 puana üzülen kardeşi Lise son sınıf öğrencisi S.S.’yi yatağında göremeyince aramaya çıktı. Abla M.S, tek katlı evlerinden dışarı çıktığında, bahçeleri bitişik olan komşu evin pencere demirine iple asılı olan kardeşi S.S.’nin cesedini buldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve Cumhuriyet Savcısı’nın yaptığı incelemeden sonra genç kızın cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kızının ölümüyle şok olan 5 çocuk babası çiftçi 52 yaşındaki H.S ile eşi 48 yaşındaki E.S sinir krizi geçirdi. Baba H.S, dün açıklanan YGS’den kızının yüksek puan beklediğini söyledi. Kızının aldığı 260 puana çok üzüldüğünü belirten baba H.S, "İntihar edecek bir durum değildi. Ama sonuca çok üzülmüştü" dedi.

Bu arada S.S.’nin sınıf arkadaşları da acı haberle yıkıldı. Sabah saatlerinde arkadaşlarının intihar ettiğini öğrenen arkadaşları, "YGS’den aldığı puana çok üzülüyordu. Bu nedenle intihar etmiş olabilir" diye konuştu.

haber 365