Mersin’de Depremzede Çocuklara Zulüm!

Olaylar
Japonya’daki Nittokai Türk-Japon Kültürel Etkileşim Derneği, düzenlediği ‘Mesut Japon Çocuklar’ projesi kapsamında deprem, tsunami ve nükleer felaketlerinin yaşandığı bölgeden bir gr...
EMOJİLE

Japonya’daki Nittokai Türk-Japon Kültürel Etkileşim Derneği, düzenlediği ‘Mesut Japon Çocuklar’ projesi kapsamında deprem, tsunami ve nükleer felaketlerinin yaşandığı bölgeden bir grup Japon çocuğu Mersin’e getirdi.
 
Proje kapsamında, Mersin Japon Dostluk Derneği ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile kente gelen 20 depremzede Japon çocuk, Belediye Sarayı’nda düzenlenen anma etkinliğine katıldı.
 
Etkinlikte dakikalarca yapılan konuşmalar Japonca’ya çevrilmeyince çocukların sıkılıp birbirlerinin fotoğraflarını çektiği görüldü.
 
Ülkelerinde yaşadıkları depremi unutturmak için Türkiye’ye getirilen çocuklara etkinlik kapsamında dakikalarca deprem ve tsunami görüntüleri seyrettirildi.
 
Etkinliğe Vali Vekili Mehmet Suphi Olcay, Büyükşehir Belediye Başkanı Erol Ertan, Mersin Japon Dostluk Derneği Başkanı Süleyman Cengiz, Nittokai Türk-Japon Kültürel Etkileşim Derneği’nin uyeleri katıldı.

ahaber.com

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme