Olaylar

Medyum Perihan Yakayı Ele Verdi

Çetenin Ankara’da korkutarak çok sayıda işadamı ve zengin kadından iki milyon lira para aldığı anlaşıldı Başkent’te işadamları ve zengin kadınlarında bulunduğu kişileri cin çıkarmak, fallarına bakmak ve gelecekleri ile ilgili..

Medyum Perihan Yakayı Ele Verdi

Çetenin Ankara’da korkutarak çok sayıda işadamı ve zengin kadından iki milyon lira para aldığı anlaşıldı

Başkent’te işadamları ve zengin kadınlarında bulunduğu kişileri cin çıkarmak, fallarına bakmak ve gelecekleri ile ilgili bilgi vermek bahanesiyle tehdit ve şantajla dolandıran çetenin maskesini teknik takip düşürdü. Kayıtlara faldan, büyüden ve medyumdan medet uman insanların nasıl dolandırıldığına ilişkin çarpıcı konuşmalar girdi. Soruşturmada medyum çetesinin liderinin kendisini "falcı" olarak tanıtan  Milli Savunma Bakanlığı Askeri Saymanlığı’nda memur olarak çalışan Havva K. olduğu belirlendi. Çetenin aralarında dul zengin bayanların da yeraldığı mağdurları 2 milyon lira dolandırdığı anlaşıldı. Çete yöneticisi olmakla suçlanan medyum Perihan Ö. ile kocası Hasan Ö.’nün dolandırdıkları paralar ile lüks BMW araçlar, arsalar ve evler aldıkları anlaşıldı.

İLGİNÇ PARA HAREKETLERİ

Reklam Kurulu’nun "Fal Bilim Merkezi" adlı web sitesinde ve kartvizitinde Ticaret Kanunu ile Tekke ve Zaviyeler Kanunu’na aykırı ibareler kullandığı için 59 bin lira para cezası verdiği medyum Perihan Ö. ile kocasının ilginç para hareketlerine ulaşıldı. Karı-kocanın çeşitli bankalarda açtıkları hesaplara 10 ile 50 bin lira arasında değişen paraların yatırılıp çekildiği tespit edildi.

Mali Büro ekipleri Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde sahte "medyum" ve "mehdi" çetesine geçtiğimiz günlerde operasyon düzenlemişti. Teknik takibe takılan konuşmalardan zanlıların çeşitli sorunları için kendilerine başvuran mağdurları medyumluk, tehdit ve şantajla nasıl dolandırdığı ortaya çıktı.

FİYATI ÇOK ABARTMAYALIM

Çocuğu psikolojik hasta olan Ayşegül K. çete lideri Havva K.’ya başvurdu. Havva K., sözde "Mehdi" diye tanıttığı Metin Ş. ile Filiz P.K ve diğer çete üyesini arayarak kadını nasıl ağa düşüreceklerini planladı. Mağdur kadından 4-5 bin lira kopartmayı tasarlayan zanlılar kendi aralarında  "Fiyatı çok abartmayalım, 2-3 bin lira alsak yeterli" diye anlaştı.

Filiz Pınar K. Havva K.ya, "Metin abi bu çocuğa ‘cin musallat olmuş’ desin. Bunu kurtarmak uzun sürecek desin. Dönem dönem atlatacağız bunu bir an önce çözmezsen bu çocuk ömrünün sonuna kadar böyle gider desin. Bu konuda uzmanlığımız var, dergahımız var, bu çocuğu düzeltiriz ama 1 yıl sürer 6 ay sürer 7 ay sürer bu konuda sabırlı olarak hareket etmek lazım diyecek" dedi. Havva K.ise "Biraz korku versin" diyerek planı onayladı. Ağa düşen çaresiz kadından ise cin çıkarma bahanesiyle 5 bin lira alındı.
 
"FEYİZ" YÜKLEMESİ YAPTI

Çetenin diğer bir mağduru iki kızıyla Ankara’da yaşayan Aysel K. adlı iş kadını oldu. Dul kadın falcı Havva K. aracılığıyla medyum Perihan Ö. ile tanıştıktan sonra adeta hayatı karardı. Medyum çetesi Aysel K.’yı  "feyiz yüklemesi" yaparak dolandırdı. İddialara göre medyum Perihan Ö., Aysel K.’nın el bileğini tutarak ona feyiz yükledi. "Çocuklarının başına kötü şeyler gelecek" diye korkutulan kadın 500 ile 10 bin TL arasında hediyeler alarak Perihan Ö.’ye verdi. 

Tehdit ve şantajlarından korkan Aysel K. Sincan’daki evi ve arsasını ipotek ederek bankadan 330 binlira kredi çekti. Parayı medyum Perihan Ö. ve kocasına verdi. Yüklü miktarda dolandırılan Aysel K., Perihan Ö. ile tanıştıktan sonra tanımadığı kişilerce aranarak tehdit edildi. Meçhul kişiler, "Falcılara ne amaçlı gidip geldiğini biliyoruz, yaptırdığın işlemleri kayda aldık. Bize 500 bin lira vermezsen elimizdeki kayıtları ve fotoğrafları eski kocana ve televizyona verir seni rezil ederiz" şantajında bulundu. Aysel K. kendisine ait görüntüleri almak için çete üyelerine bazı arsalarını satarak para ödedi.
 
POLİSTEN SAHTE BASKIN

Medyum çetesi, kariyerini yükseltmek isteyen Funda K.’yı da ağına düşürdü. Funda K. bahtının ve kısmetinin açılması için çeteye muska yaptırttı. Muskalar karşılığında çeteye 6 bin lira verdi. Soruşturmada dolandırıldığı ortaya çıkan kadınlardan biri de Bilge K. oldu. Eşiyle arasının düzelmesi için medyum Perihan Ö.’ye başvuran Bilge K. çeteye  24 bin lira kaptırdı. Bilge K., Perihan Ö.’ye işlemlerin neden bu kadar pahalı diye sorunca  "Tütsüler Hindistan geldi çok pahalı" yanıtını aldı.

Operasyona Keçiören Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru H.Y.’nin de adı karıştı. Polis memuru "şantaj" ve "rüşvet" iddiasıyla gözaltına alındı. H.Y.’nin Perihan Ö.’yle birlikte iki kez Karşıyaka Mezarlığı’na muska gömmeye giden mağdur Aysel K.’den, "İşte seni yakaladım. Çok büyük suç işledin. Hakkında işlem yapacam" diyerek 13 bin 500 lira rüşvet aldığı öne sürüldü.

Bugün

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL