MEB Bilişim Personeli Alacak

Olaylar
Bakanlık, alacağı 25 sözleşmeli personeli bilgi güvenliği uzmanı, sistem uzmanı, veri tabanı yöneticisi, yazılım takım lideri, proje yöneticisi, grafik animasyon uzmanı ve yazılım geliştirme uzmanı ol...
EMOJİLE

Bakanlık, alacağı 25 sözleşmeli personeli bilgi güvenliği uzmanı, sistem uzmanı, veri tabanı yöneticisi, yazılım takım lideri, proje yöneticisi, grafik animasyon uzmanı ve yazılım geliştirme uzmanı olarak görevlendirecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, bilgi güvenliği uzmanlığı, sistem uzmanlığı, veri tabanı yöneticiliği, yazılım takım liderliği, proje yöneticiliği, grafik animasyon uzmanlığı ve yazılım geliştirme uzmanlığı yapacak sözleşmeli bilişim personeli alacak.

Bakanlığın Bilgi İşlem Grup Başkanlığı’nda görevlendirilecek 25 kişi ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” uyarınca görevlendirilecek.

2011 ve 2012 KPSSP3 puanının yüzde 70’i ile yabancı dil puanının yüzde 30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 katı aday belirlenecek.

Bunlardan 8-10 Ekim’de gerçekleştirilecek sözlü sınavda başarı sırasına göre 25 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Başvurucu yapacak adayların Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları taşıması, fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Ayrıca bunların dışındaki dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar da başvurabilecek.

Adaylardan bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri, erkek adaylardan muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmaları isteniyor.

Bilgi güvenliği uzmanı, sistem uzmanı, veritabanı yöneticisi, proje yöneticisi, ağ uzmanı, yazılım takım lideri, yazılım geliştirme uzmanı, grafik-animasyon uzmanı, HTML uzmanı olarak görev yapacakların başvurularına ilişkin detaylı bilgi bakanlığın internet sitesinde yer alıyor.

Adaylar bakanlığın internet sitesindeki başvuru formunu eksiksiz doldurduktan sonra özgeçmiş, referans mektubu, yabancı dil puanını gösteren belge, bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesi genel şartlarda istenilen nitelikleri gösteren diğer belgeler, her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgelerle başvurularını 14 Eylül’e kadar Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama Grup Başkanlığına yapabilecek. Başvurular şahsen veya posta yoluyla olabilecek.

Genel ve özel şartları sağlayan adaylardan KPSS puanının yüzde 70’i ile yabancı dil puanının yüzde 30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak, bilgi güvenliği uzmanlığı, sistem uzmanlığı, veri tabanı yöneticiliği, yazılım takım liderliği (Java) ve yazılım takım liderliği (.net) için 5’er, proje yöneticiliği ve grafik animasyon uzmanlığı için 15’er, yazılım geliştirme uzmanlığı (Java) ve yazılım geliştirme uzmanlığı (.net) için 25’er, ağ uzmanlığı ve HTML uzmanlığı için de 10’ar aday sözlü sınava çağrılacak. Bu adayların listesi 1 Ekim’de bakanlığın internet sitesinde yayımlanacak. Sözlü sınavın sonucu da Bakanlığın internet sitesinden duyurulacak.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme