MAZLUMDER barışın düşmanlarını protesto etti

Olaylar
Barışın düşmanları Emperyalizm, Irkçılık, Mezhepçilik, Siyonizm ve İslamofobi’nin lanetlenerek “Aydınlık yarınlar için barışın düşmanlarına bir taş da sen at” sloganıyla gerçekleştirilen protestoda il...
EMOJİLE

Barışın düşmanları Emperyalizm, Irkçılık, Mezhepçilik, Siyonizm ve İslamofobi’nin lanetlenerek “Aydınlık yarınlar için barışın düşmanlarına bir taş da sen at” sloganıyla gerçekleştirilen protestoda ilk olarak MAZLUMDER İstanbul Şube Başkanı Ramazan Beyhan basın açıklaması metnini okudu.

Beyhan açıklamada barışı en çok konuşanların en çok savaşanlar olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında Dünyayı bir savaş alanına çevirenlerin başta Siyonist İsrail  ve müttefikleri, BM’nin beş daimi temsilcisi sömürgeci devletler ve bunlarla çıkarlarını aynılaştıran uydu ülkelerin yöneticileri olduğunu belirtti. “Bölgemizde savaşların temel sebepleri; mezhepçilik, diktatörlük ve kabile asabiyetidir.” diyen Ramazan Beyhan, mezhep asabiyetiyle hareket eden aktörlerin karşı mezhebi şeytanlaştırarak birbirine kırdırmaktan vazgeçmesi gerektiğinin altını çizdi.

Beyhan sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizi, bölgemizi yangın topuna çeviren Küresel Güçlerin, Siyonist işgalci İsrail’e, darbeci diktatörlere, ırkçı, kabile ve mezhep asabiyetini körükleyenlere imkan ve destek vermekten İslamofobia’yı körüklemekten vazgeçmelerini acilen istiyoruz. MAZLUMDER olarak yılın 365 gününün barış günü olmasını, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada bütün bir insanlığın adil ve kalıcı bir barışa kavuşmasını dilerken her kademedeki yetkilileri sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Savaş bir avuç insanın kazancı, barış ise bütün insanlığın ve gelecek kuşakların kazancıdır.”

Açıklamanın ardından protesto, üzerinde barışı hapseden Emperyalizm, Irkçılık, Mezhepçilik, Siyonizm ve İslamofobi yazan siyah bir kafese içi beyaz boya dolu balonlar atılması ile son buldu.