Marmara’da Hava Sıcaklıkları Artıyor!

Olaylar
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı Marmara’da 1 ila 3 derece artacak. Bu arada, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile Sinop ve Ardahan ç...
EMOJİLE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı Marmara’da 1 ila 3 derece artacak. Bu arada, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile Sinop ve Ardahan çevreleri aralıklı yağışlı geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile Sinop ve Ardahan çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in doğusunun yüksekleri ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Marmara’da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

-BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-

Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-SİS UYARISI-

Sabah ve gece saatlerinde ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu sabah saatlerinde çevreleri hafif sisli (10)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. (8)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu (15)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu (16)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu (19)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu (10)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek. (-3)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek. (10)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu sabah saatlerinde doğusu yer yer sisli geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde sis ile birlikte yüksek kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde Sabah ve gece saatlerinde sis ile birlikte yer yer hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, yer yer sisli geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevreleri öğle saatlerine kadar yağmurlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yükseklerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı yağmurlu, Doğu Karadeniz’in doğusunun yüksekleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis sis hadisesi ile birlikte Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve kuzey kesimleri çok bulutlu, Ardahan çevreleri aralıklı hafif kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme