Liderler bayramda nerede?

Olaylar
Suudi Arabistan’dan önceki gün dönen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bayram süresince İstanbul’da olması bekleniyor. Gül, bayramın hemen ardından Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Ko...
EMOJİLE

Suudi Arabistan’dan önceki gün dönen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bayram süresince İstanbul’da olması bekleniyor. Gül, bayramın hemen ardından Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin başkent Bişkek’te gerçekleştirilecek zirve toplantısına katılmak üzere Kırgızistan’a hareket edecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bayramı İstanbul’da geçirmesi bekleniyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Ramazan Bayramı’nda Karadeniz Bölgesi’nde vatandaşlarla buluşacak. Arife günü İstanbul’a gidecek olan Kılıçdaroğlu, bayramın birinci günü ise Trabzon’a hareket edecek. Kılıçdaroğlu, Trabzon’un yanı sıra Rize ve Artvin’de vatandaşlarla buluşacak.

Bayramda Kerkük’te Türkmenlerle bir araya gelmeyi planlayan ancak vize sorunu nedeniyle ziyareti gerçekleştiremeyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazını Ankara’da kılacak. Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret edecek olan Bahçeli, ikinci gün parti genel merkezindeki bayramlaşma törenine katılacak.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bayramda Güneydoğu Anadolu’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirecek. BDP’de bu bayram, siyasi partilerle bayramlaşma yapılmayacak.

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da bayram süresince İstanbul’da olması bekleniyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, bayram boyunca umrede olacak. Kamalak, 27 Ağustos Pazartesi günü Ankara’ya dönecek.

DSP Genel Başkanı Masum Türker de bayramı İstanbul’da karşılayacak.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bayram namazını Diyarbakır’da kılacak. Bayramın ilk günü Mardin’i ziyaret edecek olan Destici, ikinci gün genel merkezde düzenlenecek bayramlaşma törenine katılacak. Destici daha sonra ailesiyle bir araya gelmek üzere Eskişehir’e gidecek.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, bayramda Ayfon’da ailesiyle olacak. Uysal, bayramın ikinci günü Afyon il başkanlığında partililer ile bayramlaşacak.

Yeni Akit

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme