Kuvvetli Yağışa Dikkat!

Olaylar
Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya ile akşam saatlerinden itibaren Diyarbakır, Adıyaman, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. HAVA S...
EMOJİLE

Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya ile akşam saatlerinden itibaren Diyarbakır, Adıyaman, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve İç Ege 4 ila 6 derece olmak üzere, batı bölgelerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Güney Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun batısında kuvvetli (30-60 Km/s) olarak esecek.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya ile akşam saatlerinden itibaren Diyarbakır, Adıyaman, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Güney Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun batısında kuvvetli (30-60 Km/s) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, soba gazı zehirlenmesi, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güney Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşüş vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Güney Ege’de güney yönlerden kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esecek. Bölgenin güneyinde toz taşınımı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Batı Akdeniz’de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/s) olarak esecek. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde Kayseri ve Sivas çevreleri karla karışık yağmurlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Bolu ve Düzce ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden itibaren iç kesimleri, akşam bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Elazığ, Tunceli ve Bingöl, gece saatlerinde Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; öğleden itibaren bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esecek. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Diyarbakır ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; öğleden itibaren güney yönlerden kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esecek. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme