Kültürel Gezilerle Engeller Aşılıyor

Olaylar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) Özürlü bireylerin sosyal hayata katılmalarını desteklemek için çeşitli kültür sanat etkinlikleri d...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) Özürlü bireylerin sosyal hayata katılmalarını desteklemek için çeşitli kültür sanat etkinlikleri düzenledi.

Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) özürlü ve ailelerine yönelik her yıl tarihi ve turistlik mekânlara gezi programı düzenliyor. Kültürel geziler sayesinde özürlü bireyler, daha önce göremedikleri tarihi ve turistlik yerleri görüyor ve inceme imkânı buluyor.

Tarihi ve Turistik Mekânlar Ziyaret Ediliyor

İstanbul genelinde hizmet veren 23 Özürlü Merkezi tarafından düzenlenen çeşitli sosyal aktiviteler ile özürlü bireylerin sosyalleşmesi ve bilinçlendirilmesi sağlanıyor.

İSÖM Özürlü Merkezleri tarafından her hafta İstanbul’un farklı tarihi ve turistlik mekânlarına düzenlenen ziyaretler sayesinde özürlü bireyler ve aileleri bilgi sahibi oluyor.

Özürlü bireyler Panaroma 1453, Miniatürk, Galata Kulesi, Rahmi Koç Müzesi, Topkapı Sarayı, Denizcilik Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Harbiye Askeri Müzesi gibi birçok tarihi ve kültürel mekânı görme ve tanıma fırsatı buldular.

İSÖM, 2004 yılından günümüze kadar yapmış olduğu sosyal faaliyetler ile 166 bin 635 özürlü ve ailesini sosyal yaşama katılmalarını sağladı.