Olaylar

Köylüler Havada Ateş Topu Gördüler

Adana’nın İmamoğlu ilçesine bağlı Saygeçit köyünde iftardan sonra vatandaşlar gökyüzünde alev topu şeklinde bir cismin gittiğini ve ileride bir tarlaya düştüğünü gördüklerini ileri sürdü. Köyde çoğu vatandaşın gördüğü cismi gündüz..

Köylüler Havada Ateş Topu Gördüler

Adana’nın İmamoğlu ilçesine bağlı Saygeçit köyünde iftardan sonra vatandaşlar gökyüzünde alev topu şeklinde bir cismin gittiğini ve ileride bir tarlaya düştüğünü gördüklerini ileri sürdü.

Köyde çoğu vatandaşın gördüğü cismi gündüz olunca da köylüler köpeklerle birlikte düştüğü ileri sürülen ayçiçek tarlası ve derede aradı. Saatlerce yapılan aramaya rağmen alev topu gibi olan bir cisme ya da cismin düştüğünü gösteren bir belirtiye rastlanmadı.

Tarlada köpeğiyle birlikte arama yapan İlhan Rügar, göktaşı düştüğünü ve tarlada onu aradığını köpeğinin de koku alma özelliğinden faydalanarak arama yaptıklarını ancak bulamadıklarını söyledi.

Cennet Ünal isimli köylü, gördüğü şeyin kıpkırmızı bir alev topuna benzediğini belirterek şöyle konuştu:

"Benim gördüğüm havada gidiyordu kıpkırmızı bir ateş arkası hafiften duman, çok hafif. Bu olay akşam yemeğini yedikten sonra oldu. Kıpkırmızı bir ateş topuna benziyordu. Eskiden çocuklar füze atardı, öyleydi ama ateşi kırmızıydı. Biz bir dama çıktık oradan seyrettik. Üstümüzden geçti TOKİ konutlarına gelince kayboldu. Bir tarlaya düştü sanırım ama ondan sonrasını görmedik."

Cismi gökyüzünde arkadaşlarıyla birlikte gören Caner Kağmu ise, "Kıpkırmızı bir cisimdi arkasında ateş vardı. Arkadaşlar yıldız kayıyor dedi, bende yıldız değil atom falan kayıyor herhalde dedim. Yuvarlak bir ateş topuna benziyordu" dedi.

Cismi gören bir başka köylü Çiçek Erol da namazı kıldıktan sonra tespih çekerken eşinin kendisini dışarı çağırdığını belirterek şunları söyledi: "Eşim ‘bak bak havada bir şey gidiyor’ dedi. Bende dışarı çıktım havaya bir baktım parlak bir ışık, arkası dumanlı gibi. Ama ben hayatımda böyle bir ışık görmedim. Uçak değil bu füze dedim. Havadan böyle gitti. TOKİ konutlarının orada kayboldu bir tarlaya düştü sanırım. Önü alevliydi ben hayatımda böyle parlak bir ışık görmedim. Yıldız kaymasını ben bilirim bu

daha büyük bir şeydi. Kocaman bir alev topuydu, parlayıp gidiyordu. Çok hızlıydı ben bu nedenle bu uçak değil füze dedim."

Mynet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL