Körfez projesinin Japon mühendisi ölü bulundu

Geçtiğimiz günlerde kopan halat ile gündeme gelen İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü’nden bu sefer de esrarengiz bir ölüm haberi geldi. Gebze- Orhangazi- İzmir otoyol projesinin İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü inşaatında iki yakayı bir araya getiren kılavuz kablolardan biri geçtiğimiz cumartesi günü kopmuş nedeni bilinmeyen kaza sonrasında ise gemi trafiği durmuştu.İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü’nde yaşanan bu kazanın nedeni ile ilgili teknik incelemeler devam ederken dev projeden bugün ise esrarengiz bir ölüm haberi geldi.

BİLEKLERİ VE BOĞAZI KESİK HALDE BULUNDU

Projenin Japon mühendislerinden 50 yaşındaki Kishi Ryoıch, Yalova Altınova’da bir mezarlıkta ölü bulundu. Bilekleri ve boğazı kesik halde bulunan mühendisin üzerinden ise içeriği henüz belirlenemeyen bir notun çıktığı öne sürüldü. Ölü bulunan deneyimli mühendisin uzun yıllardan beri Japon IHI şirketinde çalıştığı ifade edildi.

BELEDİYE BAŞKANI DA MEZARLIĞA GELDİ

Polis olay yerinde çok geniş çaplı inceleme yaparken Altınova Belediye Başkanı Metin Oral’da bilgi almak üzere japon mühendisin ölü bulunduğu mezarlığa geldi.

BU YIL AÇILACAK

Dünyanın en uzun ikinci köprüsü olarak ta bilinen İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nü, Fatih Sultan Mehmet ve Haliç Köprüleri’ni de inşa eden Japon IHI şirketi ile ITOCHU konsorsiyumu inşa ediyor. Köprünün bu yıl hizmete açılması hedefleniyor.