Kontaklar Kapanıyor

Olaylar
Saat 14:00’da kontak kapatacak taksiciler, yüzde 80 oranında katılımın olması beklenen eylemde, başta can güvenlikleri olmak üzere sektör ile ilgili çeşitli sıkıntılar konusunda kamuoyu oluşturm...
EMOJİLE

Saat 14:00’da kontak kapatacak taksiciler, yüzde 80 oranında katılımın olması beklenen eylemde, başta can güvenlikleri olmak üzere sektör ile ilgili çeşitli sıkıntılar konusunda kamuoyu oluşturmayı planlıyorlar.

EYLEMİ BÖYLE DUYURDULAR
Ticari taksi sürücüleri, bugün gerçekleştirecekleri kontak kapatma eylemini duyurmak için İstanbul’da tur attı. Taksiciler, meslektaşlarının eyleme katılmaları için çağrıda bulundu.
Birleşik Taksiciler Derneği öncülüğündeki bir grup ticari taksici, kontak kapatma eylemi öncesi, Avrupa ve Anadolu yakasında afişlerle donattıkları otomobilleriyle tur attı.

TAKSİCİLERE ÇAĞRI
Haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapacakları eylemlerini duyurmak için tur atan taksiciler, meslektaşlarına da eyleme katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

Beyoğlu, Örnektepe Mahallesi’ndeki dernek binasının önünde toplanan taksiciler, saat 00.30’da afişlerle donatılmış taksilerine binerek Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş ve Taksim güzergahında dolaştı.

EYLEM 14:00’TE BAŞLIYOR
Konvoy oluşturan taksiciler, korna çalarak vatandaşları eylem konusunda bilgilendirdi.
Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Memduh Çırak, eylemlerinin öncelikli sebebinin can güvenliği konusunda tedbir alınması isteği olduğunu söyledi. Çırak, kontak kapatma eyleminin saat 14.00’de başlayıp gece yarısına kadar devam edeceği bilgisini verdi.

HBT

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme