Kılıçdaroğlu’nun “Kimdir” Dediği İsim Konuştu

Olaylar
Haber: Arzu Erdoğral Kılıçdaroğlu konuşmasında, Kayseri’de yaşandığını öne sürdüğü yolsuzlukla ilgili konuşurken, rüşvet çarkı ile ilgili gündeme getirdiği Hacı Ali Hamurcu’dan bahsetti ve...
EMOJİLE

Haber: Arzu Erdoğral

Kılıçdaroğlu konuşmasında, Kayseri’de yaşandığını öne sürdüğü yolsuzlukla ilgili konuşurken, rüşvet çarkı ile ilgili gündeme getirdiği Hacı Ali Hamurcu’dan bahsetti ve “Avukat Yakup Erikel, kimdir?” Diye sordu ve “Başbakan Erikel’i merak ederse yanında Bülent Arınç var, ona sorarsa benden çok daha fazla bilgi alacaktır” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın hukuk danışmanlığını yapan aynı zamanda Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu üyesi olan Erikel’e ulaştık ve Kılıçdaroğlu’nun onun adını neden gündeme getirmiş olabileceğini kendisine sorduk.

ALİ HAMURCU MÜVEKKİLİM

Yusuf Erikel şunları söyledi;
Bütçe görüşmeleri sırasında adımın da geçtiği konuyu Ankara dışında olduğum için tam olarak inceleme imkânım olmadı. Dolayısı ile bu hangi sebepten dolayı ismim Kılıçdaroğlu tarafından gündeme getirildi, ne demek istedi, neyi ortaya koymak istedi? Bunun benimle ne alakası var ben anlamadım. Zaten Yakup Erikel kim diye sorduğunda Bülent Arınç Bey’de Yakup Erikel ile ilgili konuyu oradan söyledi. Yusuf Erikel’in benim kardeşim olduğunu ve birbirine karıştırıldığını söyledi.

Kayseri ile ilgili konuda benim mesleki bir hizmetim var. Ali Hamurcu’nun avukatı olarak. Kendisi bu olayların başlangıcında Kayseri’den benim büroma geldi. Ben hukukçuyum ve müvekkilin bir olaydan nasıl savunma yapılarak kurtulması gerekiyorsa, ben bunu mücadelesini verdim. Hukukçu olarak müvekkilimin menfaatleri neyi gerektiriyorsa ben onu yapıyorum. En az cezası alması için. Ayrıca bunların hepsi,  detay kısmı da avukatla müvekkili arasındaki meselelerdir.  Zaten ben bunları kimse ile paylaşamam. Yoksa kimse avukatına güvenir mi? Bunlar meslek etiği açısından önemli. Bizim meslek hayatımız boyunca hukuk dışı hiçbir işte parmağımız olmaz. Yanında da olmayız. Benlik hiçbir yanı yok. Siyasi tartışmalardır. Gündeme geldi.

KILIÇDAROĞLU AÇIKÇA SÖYLESİN
Burada benim meslek hayatımda, kişilik hayatımla ilgili tartışmaya sebep verecek, bunları ihlal edecek bir durumla karşılaşırsam o zaman elbette ki bunlarla ilgili hem ilgili cevabı hemen de hukuki süreci başlatırım. Şu an benimle alakalı bir şey yok. Medyayı takip ediyorum, bir bakalım. Kılıçdaroğlu açıkça, ne diyor bunu söylemeli. Benim anladığım, ben avukatım, yaptığım şey hukuk içi etik değerlere sahip herhangidir ahlak dışı, etik dışı, hukuk dışı işlerin içersinde olmam mümkün değil.  20 yıllık avukatım. Bütün Türkiye beni tanır. Dolayısı ile hiçbir sorun yok.

ERİKEL: ‘Kardeşim, Bülent Arınç’ı tanımaz’

on5yirmi5.com
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme