Kılıçdaroğlu’nu sordu espriyi patlattı!

Olaylar
AKM’deki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li Adnan Keskin’e "Kılıçdaroğlu nerede" diye sordu. “Güney Afrika’da” yanıtı alınca “Aman bir şe...
EMOJİLE

AKM’deki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li Adnan Keskin’e "Kılıçdaroğlu nerede" diye sordu. “Güney Afrika’da” yanıtı alınca “Aman bir şey olmasın” dedi, protokol güldü

Başbakan Tayyip Erdoğan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Şemdinli ile Çukurca arasındaki 300-400 kilometrelik bir alanın terör örgütünün denetiminde olduğu, askerin bu bölgelere karadan operasyon yapamadığı iddiasına tepki gösterdi.

Erdoğan, "Kesinlikle böyle bir şey yok, propaganda amaçlı" değerlendirmesinde bulundu. Milletvekili dokunulmazlığına ilişkin tartışmalara da noktayı koyan Başbakan Erdoğan, "Dokunulmazlık sınırlandırılmalı" dedi. Başbakan Erdoğan, dün, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’le uzun süre sohbet etti. Sıcak bir havada geçen sohbetin gündemini ise terör, Demirtaş’ın ‘PKK’nın alan hakimiyeti’ne ilişkin sözleri, dokunulmazlık ve Türkiye’nin askeri alandaki teknolojik gelişmeleri oluşturdu. Sohbete ilişkin SABAH’a bilgi veren Keskin, Başbakan Erdoğan’ın, Selahattin Demirtaş’ın Şırnak ve civarında terör örgütü PKK’nın hakimiyet kurduğuna ilişkin sözlerini değerlendirdiğini ifade etti. Erdoğan’a Demirtaş’ın sözlerini sorduğunu dile getiren Keskin, "Sayın Başbakan bunun doğru olmadığını belirterek, ‘Tamamen hayal ürünü, propaganda amaçlı. Bu kadar büyük bir arazide o sayıda insanla PKK’nın hakim olması imkansız’ dedi" şeklinde konuştu. Erdoğan’ın, Demirtaş’ın iddiasına bugün katılacağı bir televizyon programında da yanıt vereceği kaydedildi.

FÜZE HEDEFİ
Keskin, sohbette askeri teknolojiyle ilgili de Başbakan Erdoğan’ın bilgi verdiğini ifade etti. Keskin, Başbakan Erdoğan’ın, komşu ülkelerin uzun menzilli füze üretimine dikkat çektiğini ve Türkiye’nin de 2 bin 500 kilometrelik füze hedefine en kısa sürede ulaşacağını, bu yöndeki çalışmaların sürdüğünü söylediğini bildirdi. Keskin yine askeri teknolojiyle ilgili Başbakan Erdoğan’ın mayına dayanıklı zırhlı araçlar hakkında da bilgi aktardığını söyledi. Keskin, Başbakan’la sohbetinde milletvekili dokunulmazlıklarının da gündeme geldiğini ifade etti. Keskin Başbakan’ın dokunulmazlıklarla ilgili "Biz bunun sınırlandırılmasını istiyoruz" ifadesini kullandığını kaydetti. Keskin, Başbakan’ın dokunulmazlıkların sınırlandırılmasının Türkiye’nin ihtiyacı olduğunu söylediğini de ifade etti. Keskin Başbakan’ın sözlerinden Meclis açıldığında dokunulmazlıkların sınırlandırılmasıyla ilgili çalışma yapılacağı izlenimi aldığını söyledi.

ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU’NU SORDU
Ayrıca Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törende Başbakan Erdoğan, CHP’li Adnan Keskin’e "Kemal Kılıçdaroğlu nerede" diye sordu da öğrenildi. Erdoğan’ın "Güney Afrika’da" yanıtı alınca "Aman bir şey olmasın" dediği ve protokolün gülme krizine girdiği belirtildi.

7 BİN TL’LİK İCRA
Bu arada Başbakan Erdoğan’ın daha önce kendisini mahkemeye verdiğini ve davayı kazandığını belirten Keskin, "Yargıtay’dan karar çıkmadan beni icraya verdi ve bir hafta önce de 7 bin lira yatırdım. Kendisine bu durumu söylemedim. Söylemem de uygun olmazdı. MİT elemanının ölümünden sonra bir açıklama yapmıştım. Onunla ilgili gazetelere verdiğim bir açıklamadan sonra dava açtı. Davayı kazandı ama kesinleşmeden de icraya verdi. Zaten ödemeyi yapmıştım. Bunu bir konu haline getirmedim" diye konuştu.

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme