Kılıçdaroğlu’ndan Abdullah Gül’e Oy Sinyali

Esendere Sınır Kapısı’nda Türk bayrağının 3 gün süreyle indirildiğini iddia eden Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıklarla ilgili de Başbakan Erdoğan’a yüklendi ve ‘Milletvekili dokunulmazlığı değil, Erdoğan dokunulmazlığı var ‘ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Erdoğan ile Gül’ün aday olması durumunda Gül’e destek verebileceklerinin sinyalini verdi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun Gül ve Erdoğan aday olursa’ sorusuna cevabı

GÜL’E DESTEK SİNYALİ
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değindi. Seçimler için kendi adayları olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan ile Gül’ün aday olması durumunda Gül’e destek verebileceklerinin sinyalini verdi.
Kılıçdaroğlu, ‘İki aday olması durumunda Gül’e destek verir misiniz? ‘ sorusuna şu yanıtı verdi: ‘Cumhurbaşkanı olarak halkın kabul ettiği siyasal kimliği öne çıkmamış birini aday göstermek isteriz. Eğer sadece iki aday olursa koşullarda sadece iki ismi öne çıkmak durumunda kalırsa bakarız neden olmasın. ‘

DAVUTOĞLU’NA YÜKLENDİ
Bütün Ortadoğu’da saygınlığıyla bilinen bir ülkeyi bu hale Dışişleri Bakanı getirdi. Ortadoğu’da inanç bağlamında siyasi partilerden tavır alan kimdi? Ortadoğu’daki politikamız yüzünden Batı’da alay konusu olduk. Kim ne derse desin ülke iyi yönetilmiyor. ‘

haber7.com