Kılıçdaroğlu: Camiler de, cemevleri de bizim

İstanbul’da Muharrem ayının 10. günü gerçekleşen Kerbela katliamı vesilesiyle düzenlenen Evrensel Aşura Matem Merasimi törenlerinde TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşma yaptı. İşte o konuşmalar…

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları

Kendi iktidarını hak bilip muhalifleri dışarı itmek dinin saltanata dönüşmesidir. Kerbela faciası iktidar hırsının nelere sebep olacağının en acı örneğidir. 

ALLAHIMIZ BİR, KİTABIMIZ BİR…

Dünyanın neresinde olursa olsun her zulmün karşısındayız. Yeni Kerbelalar görmek istemeyn herkes öncelikle içindeki Yezid’i yok etmelidir. Benim zalimim iyidir anlayışı Müslümanlıkta yoktur. Hiçbir ayrım yapmamalıyız. Kİmseyi ne inancından ne de etnik kökeninden dolayı kınamamalıyız. Allahımız bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir, ehli beytimiz birdir. 

CAMİLER DE BİZİM CEMEVLERİ DE BİZİM

Saltanat hırsıyla gözünü kan bürümüş hiçbir zalim adı barış olan dinimizin engin anlayışını bozamaz. Camiler de bizim, cemevleri de bizim. Ramazan da bizim, muharrem de bizim. Biz 76 milyon hepimiz biriz. Bu kardeşlikte hiç kimse bir gedik açamaz, açamamıştır da.