Kıbrıs açıklarında ‘soğuk savaş’

Olaylar
Kıbrıs açıklarında ‘soğuk savaş’ 4 Rus savaş gemisinin Suriye ile Kıbrıs arasında seyrettiği ifade edilirken, 4 Amerikan uçak gemisi ile Fransız uçak gemisi de bölgede… Ayrıca 5 İsra...
EMOJİLE

Kıbrıs açıklarında ‘soğuk savaş’

4 Rus savaş gemisinin Suriye ile Kıbrıs arasında seyrettiği ifade edilirken, 4 Amerikan uçak gemisi ile Fransız uçak gemisi de bölgede… Ayrıca 5 İsrail gemisinin Suriye açıklarında devriye gezdiği de biliniyor.

Rus filosuna ait bir firkateynin dün sabah Güney Kıbrıs’taki Limasol Limanı’nda ikmal yaptığı bildirildi. Rum basını 3 Rus savaş gemisinin daha Suriye ile Kıbrıs arasında seyrettiği kaydetti.

Rum Alithia gazetesi, Rusların son günlerde kendilerini Akdeniz’de daha çok gösterdiklerini yazdı. Gazete, Akdeniz sularında seyir halinde olan Rus savaş gemisinin Türkiye tarafından yakından izlendiğini belirtti. Siyasi tansiyonun Akdeniz’de gün geçtikçe arttığına vurgu yapan gazete, gelişmelerin çoğu ülke tarafından yakın markaja alındığını aktardı.

RUS GEMİSİ MÜRETTEBATIN DİNLENMESİ İÇİN LİMANA YANAŞTI

Limasol Limanı’na dün sabah 09.00’da demirleyen Rus firkateyninin, Rum yönetiminden, sayıları 200’ü bulan mürettebatının dinlenmesi gerekçesiyle limana yanaştığı bildirildi. Bu arada Rum radyosunun haberine göre, Limasol Limanı’na yanaşan Rus firkateyni, mürettebatını dinlendirip, ikmal yaptıktan sonra dün akşamüzeri limandan ayrıldı. Haberde, Rus filosuna bağlı bir yardımcı geminin bugün limana yanaşacağı kaydedildi.

Rus savaş gemilerinin Limasol Limanı’na gidiş-gelişlerinin süreceğini belirten adyo, Rus savaş gemilerinin ilk kez bu şekilde Limasol Limanı’na yanaştığına dikkat çekti.

Rum basını, 3 Rus savaş gemisinin daha Suriye ile Kıbrıs adası arasında seyir halinde olduğunu ileri sürdü.

Öte yandan İsrail kaynaklarına göre son 24 saat içerisinde Doğu Akdeniz ve İran Körfezi’nde 4 Amerikan uçak gemisi ile ‘Charles De Gaulle’ isimli Fransız uçak gemisinin bulunduğu da belirtildi.

5 İSRAİL GEMİSİ DEVRİYEDE

Bölgede 5 İsrail gemisinin Suriye açıklarında devriye gezdiği de biliniyor. Rumlar, Türkiye’nin uzun bir süredir 4 savaş gemisiyle Rumların doğalgaz sondajı yaptığı bölge yakınlarında bulunduğunu, yalnız Rumların değil İsrail’in de faaliyetlerini yakın takibe aldığını iddia ediyor.

Rum kaynaklar İsrail donanmasının Ege’deki Milos adasının kuzeyinde, Yunanistan’la birlikte icra edeceği planlı tatbikatın Türkiye tarafından yakından izleneceğini belirtiyor.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme