Kaybolan 6 Kişi Oy Kullanırken Bulundu

Olaylar
Türkiye’de dün yaklaşık 50 milyon kişi sandık başına giderek oy kullandı. Oy kullanma sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü de sandık başındaki görevlilere değişik suçlardan aranan ve kayıp olan şah...
EMOJİLE

Türkiye’de dün yaklaşık 50 milyon kişi sandık başına giderek oy kullandı. Oy kullanma sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü de sandık başındaki görevlilere değişik suçlardan aranan ve kayıp olan şahısların listesini vererek bu şahıslar oy kullanmaya geldiği sırada onları yakaladı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı İnfaz Büro Amirliği ve Aranan Şahıslar Büro Amirliği oy kullanılan okullardaki görevlileri aranan ve kayıp olan şahısların listesini verdi. Polis yaptığı araştırmada oy kullanmaya gelen 6 kayıp kişiyi buldu.

Bulunan 2 kişinin Şanlıurfa’dan evlenmek için Adana’ya kaçtığı ve evlendiği belirlendi. Bu şahısların yaşı büyük olduğu ve ailelerine teslim olmak istemedikleri için eşleriyle birlikte kalırken aylardır kayıp olan diğer 4 kişi de ailelerine teslim edildi.

Ayrıca hırsızlık, terör, adam yaralama, dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma gibi suçlardan aranan 239 kişi de yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Mynet