Katili Google Earth yakalattı

Olaylar
Antalya’da Ramazan ayında köpek havlaması yüzünden bir kişiyi öldüren zanlı polisin ısrarlı takibi sonucu yakalandı. Polis, katil zanlısının saklandığı tavuk çiftliğinin adresini Google Earth...
EMOJİLE

Antalya’da Ramazan ayında köpek havlaması yüzünden bir kişiyi öldüren zanlı polisin ısrarlı takibi sonucu yakalandı. Polis, katil zanlısının saklandığı tavuk çiftliğinin adresini Google Earth’ten belirledi.

Antalya’da komşular arasında köpek havlaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişinin ölümü 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan cinayet, Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası dedektiflerinin başarılı çalışması sonucu 2 ay sonra çözüldü.

Cinayetin ardından olay yerinde yapılan incelemelerde herhangi bir delile ulaşamayan dedektifler, daha sonra katil zanlısıyla ilgili verilen eşkâller doğrultusunda cinayeti Cabbar Pehlivan’ın (42) işlediğini tespit etti. Şüpheliyi yakalamak için çalışmalara başlayan Antalya polisi, katil zanlısının şehir dışına kaçmış olma ihtimalini değerlendirmeye başladı.

Cinayet masası dedektifleri tarafından yapılan değerlendirmede cinayet zanlısı Pehlivan’ın ağabeyi H.P.’nin Burdur Askeriye köyünde tavuk çiftliği işlettiğini belirledi. Tavuk çiftliğinin yerini araştırmaya başlayan ekipler, Google Earth’ten (uydudan dünyayı izlemeye yarayan program) adresi tespit etti. Bunun üzerine dedektifler, zanlının ağabeyine ait tavuk çiftliğinde saklanma ihtimali üzerine burada çalışmaya başladı.

Polis, tavuk çiftliğinin içerisine girerek katil zanlısı Cabbar Pehlivan’ın burada olup olmadığını tespit etme kararı aldı. Dedektifler bunun için iş adamı gibi davranarak Cabbar Pehlivan’ın ağabeyi H.P.’ye tavuk çiftliğine ortak olmak istediklerini söyledi. Ortaklık teklifini kabul eden H.P., iş adamı gibi davranan cinayet masası dedektiflerine tavuk çiftliğini gezdirmeye karar verdi. Çiftliğe girerek içerideki zanlıları tespit eden sivil polisler, katil zanlısının da burada kaldığını belirledi.

Bunun üzerine çiftlikten ayrılan zanlılar, operasyon için düğmeye bastı. Operasyon hazırlığına başlayan Antalya polisi, çiftliğin helikopterle görüntüsünü çekerek, nasıl bir çalışma yapılacağını belirledi. Yapılan değerlendirmelerde zanlının ailesinden bazı kişilerin daha önce polisle silahlı çatışmaya girdiği belirlendi. Bunun üzerine yapılacak operasyon için Özel Harekât polisinden destek istendi. Özel Harekât polisiyle birlikte operasyon düzenleyen ekipler, çiftlikte katil zanlısı Cabbar Pehlivan’ı gözaltına aldı. Antalya’ya getirilen Pehlivan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cabbar Pehlivan’ın ağabeyi ve çiftliğin sahibi H.P. ise firari olarak aranıyor.

KÖPEK HAVLAMASI ÖLÜM GETİRMİŞTİ
Antalya’nın Kuzeyyaka Mahallesi Göksu Caddesi Şenyurt Apartmanı girişinde köpek havlaması nedeniyle Hüseyin Cona ile köpeğin sahibi arasında 7 Eylül 2010 tarihinde tartışma çıkmıştı. Çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, Cona’nın eşi Huriye Cona da olay yerine inmiş, bu sırada köpeğin sahibi Cabbar Pehlivan, tabancayla Cona çiftine ateş etmişti. Saldırgan yine apartmandan çıkarken, Ömer Özen ve eşi Duygu Özen’i de yaralamıştı. Huriye Cona, olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme