Karşıt Görüşlü Öğrenciler Birbirlerine Girdi

Olaylar
İstanbul Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında 3 gün önce başlayan gerginlik dün kavgaya dönüştü. Birbirlerine taşlarla saldıran öğrencilere polis gazla müdahale etti. 2 öğrenciyi ...
EMOJİLE

İstanbul Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında 3 gün önce başlayan gerginlik dün kavgaya dönüştü. Birbirlerine taşlarla saldıran öğrencilere polis gazla müdahale etti. 2 öğrenciyi gözaltına aldı.

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nden dün saat 17.00 sıraları çıkan yaklaşık 100 kişilik öğrenci grubu, arkadaşlarının gözaltına alınmasını protesto etmek için Beyazıt Polis Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması sırasında karşıt görüşlü iki öğrenci grubu Beyazıt Polis Merkezi önünde tekrar karşılaştı. Gruplar birbirine taşlarla saldırdı. Araya polis merkezi önünde güvenlik önlemi alan çevik kuvvet ekipleri girdi. Çevik kuvvet grupların birbirine yaklaşmasını engellerken gerginlik bir süre daha devam etti. Çevik kuvvet ekipleri grupları dağıtmak için biber gazı kullandı. Öğrencilerin sözlü sataşmaları bir süre daha devam etti. Gözaltına alınan arkadaşlarıyla görüştürülen öğrencilerin dağılmasının ardından olaylar sona erdi.

Olayı sosyal paylaşım ağlarından duyuran bazı gençler ise olay çıkaran gençlerin amacı eğitim dışında her şey diyerek tepki gösterdi.

Görüntüleri aşağıdaki lingi tıklayarak izleyebilirsiniz

https://www.on5yirmi5.com/genc/video.aspx?c=40003

On5yirmi5- Aktif haber

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme