‘Kardeşim, Bülent Arınç’ı Tanımaz’

Olaylar
Haber: Arzu Erdoğral Ergenekon davası tutuklu sanığı Yusuf Erikel‘in “Jandarma kampında olduğunu anlattığı” mektubun iddianamede yer alması ve bu belgenin tarihi Danıştay saldırısınd...
EMOJİLE

Haber: Arzu Erdoğral

Ergenekon davası tutuklu sanığı Yusuf Erikel‘in “Jandarma kampında olduğunu anlattığı” mektubun iddianamede yer alması ve bu belgenin tarihi Danıştay saldırısından hemen önce darbe planlandığını gösterdiğinin söylenmesi” sonrasında, ağabeyi Yakup Erikel gelişmeleri ve hakkında ki spekülasyonları on5yirmi5’e değerlendirdi.

Hukukçular Birliği Onursal Başkanı olan Yakup Erikel’in Belediye seçimlerinde Mamak’tan aday adayı olması, ASKİ’nin Denetçiliği, Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunması en önemlisi de Bülent Arınç’ın özel Hukuk Danışmanlığını yürütüyor olması spekülasyonları daha da alevlendiriyor. En çok dile getirilense kardeşinin Ergenekon sanığı kendisinin de Arınç’a yakın bir isim olması.

SUÇLU BİLE OLSA AĞABEYLİK GÖREVİMDİR
Yusuf benim kardeşim. Hukuk fakültesi mezunu İstanbul’da avukatlık yapan bir insan… Dolayısı ile hakkında böyle bir iddia var. Tabi ki bir hukukçu olarak hakkında ki bu iddiaların sübutu yargılama ile olacaktır. Ben kardeşimin hukuk dışı bir işin içinde olup olmadığını bilmiyorum. Yargılama sonucunda ortaya çıkacaktır. Ben Ankara’da avukatlık yapan biriyim. Onun siyasi düşünceleri benim siyasi düşüncelerim var. Onun diyalogları benim diyaloglarım var. Bunlar birbirine karışmış diyaloglar değildir. Bir hukukçu olarak kesinleşmemiş bir yargı kararı olmadan bir olayla ilgili kesin kanaat belirtmek mümkün değil. Yargılama sonucunda ortaya çıkacaktır. Eğer hakikaten bir suç işlemişse hukuk kapsamında bu ortaya çıkacaktır. Herkes gibi bende bu sonucu bekliyorum. Elbette ki kardeşimdir. Her türlü maddi manevi desteği yapmak benim ağabeysi olarak borcumdur. Suçlu bile olsa benim ona ağabeylik yapmak görevimdir.

NASIL BÖYLE BİR İŞE KARIŞTI BİLMİYORUM
Hayatım boyunca onunla görüşmelerimde ben onun hukuk dışı işleri yaptığına kanaat getirmedim. Tabi kendisi de bir siyasi partinin genel başkanıdır. Herkes gibi siyasi düşünceleri, idealleri olan bir insandır. Milli Demokrat Halkın Partisi diye bir parti kurmuştur. Nasıl böyle bir işin içerisine karıştı gerçekten bunu bilmiyorum.

KARDEŞİM BÜLENT BEY’İ TANIMAZ
Benim Sayın Arınç’ın avukatı olmam onun hiçbir şekilde bu işlerle alakası olduğunu gösteremez. Kardeşim Bülent Bey’i yakinen tanımaz. Sadece medyadan. Hiçbir hukuki ilişkileri yoktur. Ben Bülent Bey ile 1986 yılından beri tanışırım. Çok saygı duyduğum, örnek aldığım bir büyüğümdür, hukukçudur, ağabeyimdir. Onun dışında hukuki konularda kendisine destek vermekteyim. Dolayısı ile bu art niyetli siyasi çalışmalardır. Kesinlikle yapılan yorumları kabul etmek mümkün değildir. Biraz da kardeşimle isimlerimiz birbirine yakın olduğu için karıştırılıyor. Daha farklı birbirine yakın isimler olmasaydı söylenenler bu kadar dikkat çekmezdi. Söylenenleri art niyetli olarak görüyorum. Bülent Bey’in yıpranmasını da kabul etmek mümkün değil. Alaka bile kurulması art niyetlidir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme