Karakol saldırısına savcılıktan soruşturma

Olaylar
Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, 6 asker ile 2 korucunun şehit edildiği Geçimli Jandarma Karakolu’na yönelik terörist saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Hakkari Cumhuriyet Başsav...
EMOJİLE

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, 6 asker ile 2 korucunun şehit edildiği Geçimli Jandarma Karakolu’na yönelik terörist saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı, terör soruşturmalarına bakan Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliği ile koordineli yürütülen soruşturma kapsamında, Geçimli Jandarma Karakolu’na yönelik saldırıyı gerçekleştiren ve saldırı emrini veren teröristlerin tespiti için çalışma başlattı.

Saldırıdan sonra çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinden çıkan bilgi, belge ve örgütsel dokümanları incelemeye alan başsavcılık, elde edeceği bulguları ilerleyen günlerde fezleke ile Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne gönderecek.

Hakkari merkeze bağlı Geçimli Jandarma Karakolu’na 4 Ağustos’ta düzenlenen terörist saldırı sonrası çıkan çatışmada 6 asker ile 2 geçici köy korucusu şehit olmuş, 15 asker, 1 geçici köy korucusu ile 5 vatandaş yaralanmıştı.

Çatışmada 14 terörist de etkisiz hale getirilmişti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme