Karagül’ün Kellesini Kim İstedi?

Olaylar
HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, Wikileaks’in Türkiye ile ilgili bilgilerinin çoğunun ABD’nin o dönemdeki Ankara Büyükelçisi Eric Edelm...
EMOJİLE

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, Wikileaks’in Türkiye ile ilgili bilgilerinin çoğunun ABD’nin o dönemdeki Ankara Büyükelçisi Eric Edelman kaynaklı olduğunu görünce “Edelman benim de kellemi istemişti” diye bir yazı kalem aldı. Bu yazıdan sonra medyada çok ciddi tartışmalar meydana geldi. Bunu konu Habertürk TV’de Doğan Satmış ve Ahmet Tezcan’ın sunduğu Medya Kritik programında konuşuldu.

TEK TEK İSİMLER ÜZERİNDE KONUŞMAK İSTEMİYORUM

İbrahim Karagül’e o dönemin ABD Ankara Büyükelçisi Eric Edelman’ın Yeni Şafak’a baskı süreci ve gazetesinden Fehmi Koru’nun kendi aleyhinde yazılar yazdığına dair iddiaların doğru olup olmadığı soruldu. Karagül, şu cevabı verdi: “Ben kendi köşemde başka bir internet sitesinde bu olaylar yazıldı diye bunları yazmadım. Sadece bu konunun gündeme gelmesi nedeniyle yazdım. Bu konuda tek bir yazı yazılmadı hakkımda. Birçok isim yazı yazdı. Ben tek tek isimler üzerinde tartışmak istemiyorum. Bu Türk medyası üzerinde bir devletin nasıl bir baskı yaptığının göstergesi olduğu için bence buna dikkati çekmek gerekiyor. Başka isimlerde olabilirdi. Bu örnek tartışılması daha doğrusu.”

KARAGÜL’E SÖYLE BASKISI

Bu sözler üzerine Karagül’e “Tamam yabancıların baskı yapmasını anlıyoruz. Ama aynı gazetede bulunan bir ismin sizin ayrılmanız için baskı yapması doğru mu? Bunu yalanlamadı da” diye baskı yapıldı. Bu soru üzerine Karagül, yine isim vermekten kaçarak o dönemde Yeni Şafak’ın tüm baskılara rağmen kendsine sahip çıktığını anlattı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme