Kan Bağışı Yapana 20 TL’lik Yakıt

İlçenin Yaylacık Mahallesi Sahil Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğince her yıl düzenlenen bir günlük kan bağışı kampanyasına, iş adamı Yaşar Erbaşaran da destek verdi.

Yaşar Erbaşaran, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yaylacık Mahallesi Sahil Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yöneticilerinin, her yıl düzenledikleri kan bağışı kampanyasına bu yıl destek vermesini istediklerini belirterek, ”Ben de kan veren her vatandaşımıza ufak da olsa bir katkı yapmak için 20 liralık akaryakıt fişi sözü verdim. Kampanyaya katılan her vatandaşımıza akaryakıt istasyonumuzdan 20 liralık yakıt vereceğiz. Kampanyaya kaç kişi katılırsa katılsın o kadar akaryakıt fişi vereceğim” dedi.

Erbaşaran, kan bağışının sosyal bir sorumluluk olduğunu ve sağlıklı her insanın kan bağışında bulunması gerektiğini de ifade ederek, ”Ekonomik durumu iyi olanların bu tür bağış kampanyalarına destek olmaları gerek. Burada yaptığımız çok büyük bir katkı değil. Ancak yaptığımız işin diğer iş adamlarımıza örnek teşkil etmesini arzu ediyoruz” diye konuştu.

Yaylacık Mahallesi Sahil Camisi İmamı Fehmi Okumuş ise derneğinin bir çok sosyal konuda aktif görev aldığını ve her yıl kan bağışı kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Okumuş, ”Bu kampanya ile cami cemaatimizin ve vatandaşlarımızın kan verme alışkanlığı kazanmasını istiyoruz. Her yıl böyle bir kampanya düzenliyoruz. Bu yıl kampanyamıza destek veren iş adamı Yaşar Erbaşaran’a ve diğer iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz. Kampanya ile Akçaabat’ta bir rekor kırarak en az 100 ünite kan bağışı toplamayı amaçlıyoruz” dedi.

Radikal