Kamu Yöneticisi Seçimle Gelecek

Olaylar
Kamu personeliyle ilgili yeni çalışma içinde, büyük bir reform daha yer alacak. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu tamamen değiştirecek yeni düzenleme ile ilgili çalışmalar Maliye Bakanlığı b...
EMOJİLE

Kamu personeliyle ilgili yeni çalışma içinde, büyük bir reform daha yer alacak. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu tamamen değiştirecek yeni düzenleme ile ilgili çalışmalar Maliye Bakanlığı bünyesinde sürdürülüyor. Memurların çalışma şekillerinden ücretlerine, görev tanımlarından emekliliklerine kadar birçok konuyu yenileyecek olan çalışmanın içinde, üst düzey kamu yöneticileriyle ilgili de büyük bir değişiklik yer alacak. Hazırlıkları tamamlanan düzenlemede üst düzey kamu yöneticilerinin göreve gelme ve görevden ayrılma şartları da değiştiriliyor. Başta bakanlık müsteşarları olmak üzere, valiler, bakanlıklara bağlı kurumların başkan ve genel müdürlerinin görev süreleri seçim takvimiyle aynı olacak.

ESKİ GÖREVE DÖNECEK
Yani, yeni bir seçim yapıldığında, bu yöneticiler görevlerinden ayrılacak ve eski görev yerlerine dönecek. Yeni hükümet isterse bunları yeniden atayabilecek. Fakat yeniden atanmış olsalar bile görev süreleri seçim takvimiyle, yani 4 yıl ile sınırlı olacak. Böylece her hükümet, kendisinin istediği bürokratlarla çalışma imkanı bulacak.

İLK MESAİ BAŞLADI!
Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın, enerji tasarrufu için ortaya attığı ‘Cumartesi mesaisi’ önerisi, Samsun’da hayata geçirildi. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Cumartesi mesaisine başladı. Dekan Prof. Dr. Salim Arıcı, "Cumartesi günleri hastanelerin açık olması büyük bir avantaj. Özellikle çalışan kesim ve öğrenciler için" dedi. Dr. Arıcı, hekimlerin de uygulamayı desteklediğini belirtti.

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme