Kamu görevlileri özgürlüğüne kavuşuyor

Olaylar
PKK terör örgütü tarafından değişik tarihlerde kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyet, Erbil’den teslim alma noktasına hareket etti. PKK tarafından değişik tarihler...
EMOJİLE

PKK terör örgütü tarafından değişik tarihlerde kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyet, Erbil’den teslim alma noktasına hareket etti.

PKK tarafından değişik tarihlerde Diyarbakır, Van, Muş, Bingöl ve Şırnak’tan kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyet, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi(IKBY) yetkilileriyle birlikte, Erbil’den konumu açıklanmayan buluşma noktasına hareket etti. Heyetten yapılan açıklamada, güvenlik gerekçesiyle buluşmanın yeri ve zamanı hakkında bilgi verilmeyeceği ve buluşmanın basına kapalı gerçekleştirileceği belirtildi.

BUGÜN SAAT 13: 00’TE GELİYORLAR

Dün açıklama yapan, Tuncel, kamu görevlilerini alacak olan heyetin başkanı olduğunu ancak, İstanbul’da görülen bir dava nedeniyle kendisine yurt dışı yasağının konulduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Benim geçmeme izin verilmemesi demokrasi sorunudur. Aslında PKK’nın elindeki 8 kamu görevlisi bugün gelecekti. Ancak orada bir sorun yaşandı ve yarına kaldı. Biliyorsunuz kamu görevlilerinin teslim edimesi amacıyla oradaki yerel hükümetle ve yerel yetkililer ile de görüşüyoruz. Bu yüzden bir sorun oluştu. Yarına kaldı, yani yarın öğleden sonra teslim edilecek. Yani saat 13.00’de diyebiliriz. Bu süreçten sonra provokasyonların olacağını sanmıyorum.

Kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyette, MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Çoban, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt ve Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu da bulunuyor.

AA