Kaldırımda Yürürken Kafasına Asansör Düştü

Olaylar
Güngören’de, kaldırımda yürüyen Afganistan uyruklu Halil Abdurrezak’ın (23) üzerine çelik halatlarla bağlı yük asansörü düştü. Abdurrezak, olay yerinde can verdi. Yanındaki arkadaşı ise ka...
EMOJİLE

Güngören’de, kaldırımda yürüyen Afganistan uyruklu Halil Abdurrezak’ın (23) üzerine çelik halatlarla bağlı yük asansörü düştü. Abdurrezak, olay yerinde can verdi.

Yanındaki arkadaşı ise kazadan yara almadan kurtuldu. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
 
Kaza, dün saat 18:00 sıralarında, Sanayi Mahallesi Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Caddesi üzerinde meydana geldi. Plastik geri dönüşüm imalathanesi olan iki katlı işyerinin üst katında işçiler tarafından kullanılan yük asansörüne malzeme yüklendi.

Malzemelerin yukarı çekilmesi esnasında bir anda kontrolden çıkan ve içerisinde yük olan yaklaşık bir ton ağırlığındaki asansör düşmeye başladı. Asansör bu sırada kaldırımda yürüyen Halil Abdürrezak’ın üzerine düştü. Yanındaki arkadaşı ise olaydan yara almadan kurtuldu. İlk müdahaleyi yapmak için Afgan genci asansörün altından alan iş yeri çalışanları şahsı imalathaneye taşıdı.

Ardından olay yerine gelen sağlık ekipleri tüm müdahalelere rağmen genci kurtaramadı. Türkiye’de çalışmak için kaçak yollarla geldiği öğrenilen Abdurrezak, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Asansörün, taşınabilir ayaklar üzerinde, istenilen yere kurularak makaralar düzeniyle ağır cisimlerin kaldırılması için kullanılan calaskalın yer değiştirme freninin boşalması sonucu düştüğü belirtildi.

Görgü tanıkları, “Yabancı uyruklu iki vatandaş sanırım buralarda iş arıyorlardı. Buradan geçerken asansör şahsın üzerine düşmüş. Yanındaki kişi de calaskalın düştüğünü fark edince hemen çekilmiş ve olaydan yara almadan kurtulmuş” dedi. Bu arada, olay yerindeki "Asansörün altından geçmek yasaktır" yazısı da dikkat çekti.

İşyeri sahibi Mustafa T.’nin de aralarında bulunduğu imalathane çalışanı 4 kişi gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme