Kadına Şiddet Sergisine Ünlü Desteği

Olaylar
Haberin Foto-galerisi İçin Tıklayınız… Kadına şiddet sergisiGaleriye gitmek için tıklayınızEserlerin satışından elde edilen gelir, Kadınları Koruma Derneği’ne bağışlanacak. Fotoğraf sanatç...
EMOJİLE

Haberin Foto-galerisi İçin Tıklayınız…

Kadına şiddet sergisiGaleriye gitmek için tıklayınızEserlerin satışından elde edilen gelir, Kadınları Koruma Derneği’ne bağışlanacak.

Fotoğraf sanatçısı Ümit Karalar’ın ‘Kadın ve Şiddet’ konulu fotoğraf sergisi önceki gün Nişantaşı City’s’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. ‘Sheddeath’ adlı sergiye Doğa Rutkay, Zeynep Beşerler, Deniz Çakır, Rojda Demirer gibi 50’ye yakın ünlü kadın destek verdi. Şiddet gören kadının yaşadığı duygusal çöküntüyü ve çaresizliği topluma aktarmayı hedefleyen serginin açılışına yoğun ilgi olurken sergiye Öykü Gürman, Zeynep Mansur, Gözde Kansu, Begüm Birgören, Özge Özder gibi isimler katılarak basın mensuplarına poz verdi. Çektiği çarpıcı fotoğrafların önünde basınmensuplarının sorularını yanıtlayan Ümit Karalar, “Üniversitede kadına şiddet konusu bitirme projemdi. Bunu sosyal sorumluluk projesi haline getirmeye karar verdim. Birçok ünlü ismin desteğiyle de böyle bir sergi açtım. Plastik makyaj uygulayarak stüdyo fotoğrafları çektik” diye konuştu. Kadına şiddetin sadece Türkiye’de değil tüm dünyada arttığını ve her gün üç kadının şiddet gördüğü için yaşamını yitirdiğini söyleyen Karalar, çalışmasına destek veren tüm ünlü isimlere teşekkür etti. ‘Sheddeath’ isimli fotoğraf sergisi, 23 Ocak’a kadar görülebilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme