Kaddafi’nin ölümüne ilişkin kan donduran iddia!

Olaylar
Independent bu sabah devrik Libya lideri General Muammer Kaddafi’nin öldürülmesine dair detayları anlattığı özel bir habere sayfalarında yer verdi. Peter Popham’ın haberinde 20 Ekim 2011&#...
EMOJİLE

Independent bu sabah devrik Libya lideri General Muammer Kaddafi’nin öldürülmesine dair detayları anlattığı özel bir habere sayfalarında yer verdi.

Peter Popham’ın haberinde 20 Ekim 2011’de isyancı militanlar tarafından ele geçirilmesinin ardından, nasıl linç edildiğini gösteren videolar sayesinde Kaddafi’nin ölümüne dair ana hatların bilindiğini belirtiyor.

Ancak gazete İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün dün yayımladığı bir raporda devrik Libya liderinin son saatlerine dair insanı afallatan detaylara yer verdiğini yazıyor.

KADDAFİ’NİN SON SAATLERİ

"Kaddafi’nin son saatleri" başlıklı habere göre Örgüt raporunu Kaddafi’ye yakın çevreden savaşı sağ atlatan kişiler ve yakalandığı sırada orada olan isyancılarla yaptığı röportajlara dayandırıyor.
Kurumun raporda ele geçirdiğini belirttiği, cep telefonuyla çekilmiş video görüntülerinin "Kaddafi’nin diğer yaralarının yanı sıra, muhtemelen bir süngüyle anüsünden bıçaklandığını" gösterdiği aktarılıyor.

Raporda yer aldığı aktarılan ifadelerden biri militanların üst düzey bir komutanına ait. Habere göre Kaddafi yakalandığı sırada alanda olan komutan olayı, "durum tam bir karmaşaydı… şiddetli bir sahneydi… kafa karıştırıcıydı…" diye tarif ediyor.

Independent "Libyalı yetkililer Kaddafi’nin son savaşta iki ateş arasında kalarak öldüğünü iddia etseler de, İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından ele geçirilen kanıtlar, Kaddafi’nin linç edildiğini kesin bir şekilde gösterdi" diye yazıyor.

Yine raporda yer verilen bir röportajda, 28 Ağustos 2011’de Trablus’tan kaçan Kaddafi ile birlikte son zamanlarını geçiren askerlerden biri, Kaddafi son günlerini elektrik ve su olmamasına kızarak ve sürekli Kuran okuyarak geçirdiğini anlatıyor.

internethaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme