İzmir’deki Korkunç Kazada 2 Öğrenci Öldü

Olaylar
İzmir’in Seferihisar ilçesinde Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerini taşıyan otobüsün şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği kazada, yaralı sayısının 51 oldu...
EMOJİLE

İzmir’in Seferihisar ilçesinde Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerini taşıyan otobüsün şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği kazada, yaralı sayısının 51 olduğu bildirildi.ci

Kazanın ardından Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir, Atatürk, Tepecik Eğitim ve Araştırma hastaneleriyle Seferihisar Devlet Hastanesine toplam 51 yaralının kaldırıldığı tespit edildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırılan yaralılardan Emre Eyioğlu’nun (5) kolunun koptuğu, hayati tehlikesinin bulunduğu ve ameliyata alındığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Seferihisar İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, kazada ölen 2 kişinin Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi olduğunun belirlendiği, ancak kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Otobüstekilerin, üniversitenin düzenlediği bir etkinlikten dönen öğrencilerle üniversite personeli ve aileleri olduğu öğrenildi.

Doğanbey-Seferihisar karayolu Ömür beldesi mevkisinde 35 S 01226 plakalı otobüs şarampole devrilmiş, kazada camdan fırlayarak otobüsün altında kalan 2 kişi yaşamını yitirmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Üniversitede öğretim üyesi olan ve çocuklara eşlik eden hocalar gözyaşları içinde olay yerinde kaldılar. Anneler gününde olan olay herkese üzüntü verirken can veren öğrencinin cesedinin üstüne bırakılan madalyası ve kazandıkları kupalar görenleri üzüntüye boğdu.

haber7.com